Giżyckozdjęciełódka

Giżycko – ośrodek żeglarstwa w Polsce

Giżycko to miasto położone w regionie warmińsko-mazurskim. Jest to baza powiatu giżyckiego oraz gminy wiejskiej. Mieścina ta jest znana z żeglowania, bo położona jest pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Z tego powodu do Giżycka w wakacje wybiera się masa odwiedzających zainteresowanych czarem mazurskich okolic. Nieprzerwanie zjawiają się też miłośnicy sportów, zapisani do regionalnych grup, w których uprawia się rozmaite wodne dyscypliny sportowe. W mieście jest jednak masa innych lokalizacji, które trzeba zobaczyć podczas wypadu w te okolice. Sprawdź, jakie rejony miasteczka są nieprzeciętnie piękne i pojedź na wycieczkę swoich marzeń.

Które zabytki warto odwiedzić w Giżycku?

Giżycko słynie z nadzwyczajnej ilości terenów zadrzewionych. Znaczącą część miasteczka zajmują laski, parki wypoczynkowe oraz ogrody. Są to obszary idealnie nadające się do wypoczynku na świeżym powietrzu. W obrębie Giżycka znajduje się aż dziewięć pomników przyrody, z których przeważająca część to pojedyncze, potężne drzewa. Przy jeziorach można podziwiać cudne porty, przystanie, a także ośrodki sportów wodnych. Do wartych zobaczenia atrakcji turystycznych w Giżycku zalicza się też wiekowy zamek krzyżacki oraz Twierdzę Boyen. Obecnie w zamku znajduje się hotel, w którym można zameldować się na kilka dni w trakcie relaksu w tej malowniczej lokalizacji. Boyen to twierdza w kształcie gwiazdy, która została wzniesiona w XIX wieku na polecenie króla Prus – Fryderyka Wilhelma IV. Jej historia jest wyjątkowo okazała, ponieważ była ona bardzo ważnym ośrodkiem strategicznym w czasie dwóch wojen światowych. Na dzień dzisiejszy okręg twierdzy jest urządzony i dostępny dla odwiedzających i wielbicieli historii wojennej. Oprócz normalnego zwiedzania koszar z przewodnikiem w Twierdzy Boyen odbywają się rekonstrukcje historyczne, a także zloty motocyklowe czy różne koncerty. Nietuzinkowym miejscem w Giżycku jest most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. Jest to unikat w skali kraju. Co więcej, jest to jedna z kilku tego typu instalacji w Europie. W wakacje atrakcja przyciąga tłumy zainteresowanych, którzy przybyli obejrzeć moment otwierania.

Giżycko – nie tylko na urlop

W Giżycku każda usługa turystyczna ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania całego miasteczka. Jednakże ciągle powiększają się inne części gospodarki. Zwiększającą się popularnością charakteryzuje się przemysł lekki, a zwłaszcza produkowanie rozdzielni elektrycznych, oświetlenia przemysłowego oraz światełek energooszczędnych w postaci szeroko znanych łańcuszków świątecznych. Rozwija się także przemysł spożywczy. Główne przedsiębiorstwa w tej branży to mleczarnia, wytwórnia sękaczy oraz kilka zakładów produkujących pieczywo. Resztę przedsiębiorstw znajdujących się w Giżycku z łatwością możesz znaleźć pod linkiem: https://gizycko.info.pl/. Wyróżnione są tam zarówno sklepy, jak i punkty usługowe. Przede wszystkim warto zainteresować się z działem kantory w Giżycku. Te miejsca mogą okazać się przydatne w wielu sytuacjach.

Życie kulturalne w Giżycku

W Giżycku odbywają się coroczne wydarzenia, które zachęcają do odwiedzenia miasta rzesze fanów z każdej części państwa. Do najpopularniejszych wydarzeń zalicza się Festiwale Piosenki Żeglarskiej i Morskiej oraz koncerty organowe, które grane są w lato. Ośrodki kultury w mieście troszczą się też o zainteresowaniach młodszych osób i dzieci. Do wyboru są zajęcia w dziedzinach tanecznych, wokalnych, aktorskich, rysunkowych i zdjęciowych. Dla seniorów ciekawymi umilaczami wolnego czasu są chór, sekcja szachowa lub Klub Seniora. Działa też kilka miejscowych gazet oraz serwisów internetowych. Informacji z regionu rozpowszechniane są też przez warmińsko-mazurskie rozgłośnie radiowe.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.