20230228123351_pexels-photo-12683080.jpeg

Wykrywacze metali – czym kierować się przy wyborze?

Poszukiwanie skarbów to coraz popularniejsze hobby. Nie ma co się dziwić. Pod ziemią można znaleźć niezwykle cenne przedmioty – o dużej wartości materialnej, ale też historycznej. Dla osób, które interesują się archeologią i historią, to nie lada gratka. Aby zacząć przygodę z poszukiwaniem skarbów – niezbędny jest dokładny wykrywacz metalu. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni sprzęt.

Jak wybrać wykrywacz metalu? Ranking wykrywaczy metali

Ranking wykrywaczy metalu będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli szukasz takiego sprzętu. Na stronie porównasz parametry poszczególnych modeli. Dane są zaprezentowane w przejrzysty i skondensowany sposób. Wbrew pozorom – wykrywacze metali to dość obszerny segment rynku. Mają bowiem różne parametry techniczne, są wykonane z użyciem różnych surowców, mają różne funkcje i stopień zaawansowania technologicznego. Dlatego tak ważne jest, by porównać modele i wybrać optymalne rozwiązanie – także dopasowane cenowo to naszych oczekiwań.

Wykrywacz metali – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak wspomnieliśmy – na rynku jest wiele modeli. Nasuwa się zatem pytanie: jaki wykrywacz metali wybrać? Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad tym, do jakich celów będziemy używać sprzętu, na jakim terenie i w jakich warunkach oraz jakie są nasze indywidualne potrzeby.

Oto kilka czynników, które mają znaczenie przy wybieraniu wykrywacza metali:

  • Przeznaczenie – zastanów się, jakich metali planujesz szukać. Niektóre modele wykrywaczy mają funkcję wykrywania metali nieżelaznych (miedź, cynk, cyna, ołów i aluminium, stopy mosiądzu, ale także złoto, srebro czy platyna).
  • Teren – jeżeli planujesz eksplorować tereny nad wodą, to postaw na wyjątkowo odporny sprzęt. Ważna jest wodoodporna cewka i elementy, które nie będą ulegać korozji.
  • Funkcje – niektóre modele wykrywaczy metali są zaawansowane technologicznie i wyposażone w wiele dodatkowych funkcji (rozróżnianie metali, wskaźnik głębokości zalegania monety, regulacja czułości, wskaźnik stanu zużycia baterii, graficzny wskaźnik charakteryzujący znaleziska, wymienne sondy serii ace itp.).
  • Doświadczenie użytkownika – dla początkujących poszukiwaczy skarbów przeznaczone są raczej proste w obsłudze urządzenia. Z reguły takie wykrywacze metali są relatywnie tanie, a więc idealne na początek. Jeśli złapiesz bakcyla, to zawsze możesz wymienić sprzęt.

Dobry wykrywacz metali to taki, który precyzyjnie wskazuje położenie przedmiotu pod ziemią. Ponadto sprzęt powinien być wytrzymały (w końcu używamy go w różnych warunkach). Zwróć też uwagę na ergonomiczny uchwyt i wagę urządzenia. Najlepszy wykrywacz metali jest dokładny i precyzyjny, a do tego wytrzymały i poręczny.

Jest to urządzenie, z którym się przemieszczamy, trzymając je w rękach. Musi więc być lekkie i wygodne w użytkowaniu. Przydatny okazuje się też wyraźny wyświetlacz i możliwość regulacji efektów dźwiękowych.

Ranking najlepszych wykrywaczy metali – które modele są warte uwagi?

Nie da się ukryć, że najlepsze wykrywacze metali to te z nieco wyższej półki cenowej. Należy do nich wykrywacz metali Minelab EQUINOX 800. Ze średniej półki cenowej z pewnością warto rozważyć wykrywacz metali Garrett ACE 250. Oczywiście dostępny jest również solidny i tani wykrywacz metali ProtectorTech GC-1065.

Rzecz jasna tańsze modele nie są tak zaawansowane technologicznie. Nie oznacza to jednak, że nie są warte uwagi. Najważniejszy jest stosunek jakości do ceny i podstawowe funkcje. Solidny i prosty w obsłudze sprzęt idealnie nadaje się dla początkujących użytkowników.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.