20230308135238_g52382fbe8ce085a19d5d573f531a493e68dbe896a1d45144d169b0e648039742fb6a3d54f2dfb2779ad7f1e211641d90bec7ae87aa367f987a6ab2f3fb57a6c6_640.jpg

Czy outsourcing BHP to dobre rozwiązanie dla firm?

Współczesne czasy są dosyć specyficzne, jeśli chodzi o realizowanie konkretnych zadań w firmach. Bardzo często wykorzystuje się do tego zewnętrznych wykonawców, którzy doskonale się spisują. Obecnie nikogo nie dziwi podpisywanie umów z rekruterami, firmami sprzątającymi, księgowymi oraz wieloma innymi specjalistami. Jest coraz mniej popularne zatrudnianie takich osób na umowę o pracę. Nic więc dziwnego, że wiele firm decyduje się na wynajęcie firmy od BHP! Dlaczego to tak korzystne działanie dla dużych i małych firm?

  1. Outsourcing BHP w Warszawie — na czym polega?
  2. Popularność, jaką wykazuje się outsourcing BHP — z czego wynika?
  3. Zalety rozwiązania

Warszawa: Outsourcing BHP — na czym polega?

Współcześnie wiele firm korzysta z outsourcingu BHP. Na szczęście obecnie nie ma potrzeby zatrudniania bezpośrednio pracownika, wystarczy podjąć z nim współpracę na zasadach umowy B2B. Wykorzystanie tego typu umowy generuje liczne oszczędności. 

Jak wynika z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które zostało opublikowane 7 czerwca 2010 roku i dotyczy ochrony przeciwpożarowej budynków i pozostałych obiektów budowlanych, właściciele przedsiębiorstw lub budynków, które pełnią funkcję siedzib firm, zobowiązani są do przestrzegania zasad ochrony przeciwpożarowej. Z kolei inne rozporządzenie, a dokładniej Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 roku nakłada na pracodawców pewien obowiązek. Chodzi oczywiście o regularne organizowanie szkoleń ochrony przeciwpożarowej, a dodatkowo także z pomocy przedmedycznej.  Mnóstwo szkoleń powiązanych jest automatycznie z bezpieczeństwem i higieną pracy. Podane rozporządzenia wyraźnie pokazują, że nie trzeba zatrudniać pracownika dla siebie na UoP. Wystarczy skorzystać z outsourcingu BHP.

Popularność, jaką wykazuje się outsourcing BHP — z czego wynika?

Outsourcing BHP polega na podejmowaniu współpracy między firmą a podmiotami zewnętrznymi. Muszą one świadczyć usługi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Oferowane usługi przez zewnętrzne podmioty to szkolenie wstępne BHP, ale też okresowe szkolenia BHP. Zajmują się również ogólną dbałością o bezpieczeństwo oraz higienę pracy w przedsiębiorstwie. Na czym to polega? Zapewniają pracownikom odpowiednie środki bezpieczeństwa, prowadzą specjalny nadzór BHP, prowadzą skuteczne szkolenia BHP, jeśli zajdzie taka potrzeba. Do ich obowiązków należy również opracowanie oceny ryzyka zawodowego.

Często firmy zajmujące się outsourcingiem BHP oferują dodatkowe zadania, takie jak doradztwo BHP, szkolenie BHP z pierwszej pomocy czy ochrony przeciwpożarowej, a także pomoc w realizacji nakazów i decyzji organów kontroli.

Rozwiązanie to cieszy się ogromną popularnością, ponieważ outsourcing oznacza spore oszczędności. Płaci się jedynie za faktycznie zrealizowane zadania. Nie trzeba podejmować się zatrudniania nowych pracowników i szukać dla nich etatu. Outsourcing pozwala także na utrzymanie bezpieczeństwa prawnego. Przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że w firmie przestrzegane są wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa.

Zalety rozwiązania

Postawienie na outsourcing to sporo zalet, przede wszystkim niższe koszty oraz brak konieczności tworzenia miejsca pracy dla specjalisty, który na dłuższą metę nie jest potrzebny w wielu firmach. Szukając odpowiedniego podmiotu zajmującego się BHP, warto kierować się rekomendacjami oraz opiniami. Może się zdarzyć, że strona internetowa firmy wygląda świetnie, jednak podejście do klienta oraz pracowników podczas szkoleń jest karygodne. Swoją uwagę możesz zwrócić na firmę https://agendabhp.pl/, która zajmuje się outsourcingiem BHP.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.