5746640c567bd21cbfef1a6fa4178484

Co warto wiedzieć o montażu fotowoltaiki? – Panele słoneczne Wrocław

Panele słoneczne – tym tematem zainteresowanych jest coraz więcej osób. Trudno się dziwić, ponieważ fotowoltaika to system, który ma działać przez wiele lat. Jak wygląda montaż paneli słonecznych? Co warto o nim wiedzieć? Na te oraz inne pytania odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Panele fotowoltaiczne – jak wygląda montaż?

To jak będzie wyglądał montaż instalacji fotowoltaicznej, zależy od wielu czynników. Panele słoneczne mogą zostać umieszczone zarówno na dachu budynku, jak i na gruncie. Co zatem decyduje o finalnym wyborze? Jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce, a także nie ingerować w przestrzeń mieszkalną, montaż paneli fotowoltaicznych na dachu będzie dobrym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że zamontowanie fotowoltaiki na dachu zależne jest od takich czynników jak: 

  • wielkość pokrycia dachowego i powierzchni, na której ma znajdować się instalacja,
  • położenie geograficzne całego obiektu,
  • usytuowanie budynku względem drzew i obiektów zacieniających,
  • kąt nachylenia dachu, jego konstrukcja, ułożenie kominów i wywietrzników. 

Instalację fotowoltaiczną można umieścić również na gruncie. Co decyduje o takim rozwiązaniu? Gdy powierzchnia dachu przeznaczonego na montaż paneli, jest zbyt mała bądź fotowoltaika umieszczona na gruncie przyniesie po prostu więcej korzyści. Jednak, aby cały system prawidłowo spełniał swoją rolę, wybrana lokalizacja musi charakteryzować się określonymi warunkami, tj.:

  • właściwy rodzaj podłoża, 
  • brak obiektów zacieniających, 
  • powierzchnia odpowiedniej wielkości, 
  • możliwość zainstalowania modułów w kierunku padania promieni słonecznych.

Dobór rodzaju montażu paneli słonecznych oraz jego odpowiednie wykonanie gwarantują, że instalacje fotowoltaiczne będą we właściwy sposób spełniać swoją funkcję. 

Instalacja fotowoltaiczna – komu warto zlecić jej montaż?

Aby mieć pewność, że montaż fotowoltaiki został przeprowadzony prawidłowo, warto to zadanie zlecić specjalistom. Dlatego niezwykle istotne jest znalezienie odpowiedniej firmy w zakresie fotowoltaiki. Jeśli nie dysponujemy bowiem niezbędną wiedzą na temat sposobu działania paneli słonecznych, lepiej nie podejmujmy się ich montażu na własną rękę. 

Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy – instalację fotowoltaiki na dachu lub montaż na gruncie – warto powierzyć zamontowanie paneli słonecznych sprawdzonej firmie. Dzięki temu ich wydajność oraz niezawodność działania będą na odpowiednim poziomie, co z pewnością zagwarantuje nam bezpieczeństwo użytkowania, a także brak strat energii. 

Więcej na temat montażu paneli słonecznych znajdziecie Państwo na stronie: budotom.pl/fotowoltaika-wroclaw

Dlaczego fotowoltaika to dobry pomysł?

Z pewnością zarówno wielu właścicieli gospodarstw domowych, jak i firmowych obiektów, zastanawia się, jakie korzyści płyną z inwestycji w panele słoneczne. Otóż atutów takiego rozwiązania jest naprawdę sporo. Jedną z najważniejszych zalet ogniw fotowoltaicznych jest z pewnością dostarczana przez nie czysta i zielona energia.

Nie ma bowiem obawy ani zmartwień, że panele słoneczne emitują szkodliwe gazy cieplarniane, takie jak dwutlenek węgla. Co więcej, moduły fotowoltaiczne nie emitują hałasu, dlatego doskonale nadają się do montażu w pobliżu domów jednorodzinnych czy obszarów miejskich. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w panele słoneczne? Niezaprzeczalnym atutem instalacji fotowoltaicznej jest także niezależność energetyczna. Decydując się na tego typu system energii, możemy zapomnieć o ciągłych podwyżkach cen prądu. 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.