20230508134958_g3f5f2a9ebd81b5e87e0be9a3ba4eb390767edc967f7f0f869b67925678e8bcf19f001051211e7b27090c196e7b65b2ce990d5fac8291683be61e4fe48918b143_640.jpg

Prawidłowa higiena intymna kobiet – dlaczego to takie ważne?

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, jak ważne jest utrzymanie higieny intymnej u kobiet. Przemawiają za tym nie tylko względy zdrowotne, ale również dobre samopoczucie. Jak należy dbać o higienę intymną, kiedy do wyboru mamy setki, jeśli nie tysiąc produktów kosmetycznych i higienicznych? Które z nich są bezpieczne dla wrażliwych części kobiecego ciała, nie powodują alergii, a przy tym są bezpieczne dla środowiska? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.

Jak należy dbać o higienę intymną?

Oczywistym faktem jest ten, że podstawy dbania o higienę polegają na częstym myciu się i zmianie bielizny. Jednak w przypadku kobiet dochodzi również inny, bardzo ważny temat, którym jest higiena w czasie menstruacji. Dla wielu kobiet temat ten może zaliczać się do strefy tabu, natomiast inne bez skrępowania o nim mówią, wymieniając się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Prawda jest taka, że higiena okolic intymnych to kwestia, o której należy ciągle uświadamiać, wskazując możliwe ryzyka i zagrożenia, wynikające z zaniedbań. Do najczęściej występujących zaliczyć można infekcje intymne, wynikające ze zbyt rzadkich zabiegów higienicznych lub stosowania niewłaściwych środków.

Jakie są najlepsze środki i kosmetyki do higieny miejsc intymnych?

Oglądając różnego rodzaju produkty kosmetyczny występujące na sklepowych półkach, można odnieść wrażenie, że wszystkie z nich są dla siebie podobne. W rzeczywistości to, co je najbardziej różni to skład. Do pielęgnacji stref intymnych, które są bardzo wrażliwe na podrażnienia, powinniśmy sięgać wyłącznie po produkty tworzone z naturalnych składników. Z oczywistych względów należy unikać kosmetyków zawierających nawet śladowe ilości alkoholu, który działa drażniąco i wysuszająco na skórę i śluzówki. Jakie zatem powinnyśmy wybierać kosmetyki do higieny intymnej, aby były nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne? Najlepsze są te, w składzie których znajdziemy kwas mlekowy.

Jak działa kwas mlekowy?

W kosmetykach do higieny intymnej jest on jednym z ważniejszych składników, mając działanie regeneracyjne i przeciwbakteryjne. Działa przy tym keratolitycznie i alkalizująco, pomagając w regeneracji i odbudowie podrażnionych tkanek. Warto przy tym wspomnieć, że pałeczki kwasu mlekowego są również składnikiem różnego rodzaju preparatów do leczenia ginekologicznego. Jeśli zdrowie intymne jest dla Ciebie ważnym tematem, warto przetestować takie preparaty. Chcesz mieć pewność, że kupujesz je z pewnego źródła, a ich skład jest potwierdzony dermatologicznie? Jeśli tak, sprawdź ofertę przygotowaną na stronie sklepu internetowego Panda Wanda, w dziale higiena intymna.

Noszenie odpowiedniej bielizny ma sens

Nie tylko odpowiednie kosmetyki składają się na utrzymanie higieny miejsc intymnych. Nie mniej ważny jest odpowiedni dobór bielizny, którą nosimy w czasie menstruacji. Bielizna wykonana z naturalnych, oddychających tkanin, zapewniających bezpieczeństwo antybakteryjne, ani niepodrażniających wrażliwych okolic. Gdzie kupować taką bieliznę? Odpowiedzi trzeba szukać w specjalistycznych sklepach z bielizną damską, zarówno tych działających stacjonarnie, jak i przez internet. Sklep Panda Wanda ma w stałej ofercie różnego rodzaju środki higieniczne dla kobiet, również te, które mogą być sporym zaskoczeniem dla wielu pań. Przykładem są np. podpaski wielorazowego użytku lub majtki menstruacyjne. W skrócie ofertę tego sklepu można określić jako zgodną z ideą zero waste.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.