20230530120248_pexels-photo-7317916.jpeg

Jak zorganizować pogrzeb w Warszawie?

Organizacja pogrzebu to trudne zadanie. Pogrążeni w smutku bliscy często nie wiedzą, od czego zacząć. Silne emocje sprawiają, że ciężko podejść do tego zadania w sposób pragmatyczny. Pogrzeb to bardzo trudny, ale potrzebny moment. Czas pożegnania i oddania hołdu zmarłej osobie. Dowiedz się, jak zorganizować uroczystości pogrzebowe w Warszawie.

Tanie pogrzeby – Warszawa

Organizacja pogrzebu kojarzy się z dużymi nakładami pieniężnymi. Warto wiedzieć, że w Warszawie funkcjonują zakłady pogrzebowe, które oferują budżetowe rozwiązania. Wejdź na stronę: https://pogrzebywarszawa.pl/ i sprawdź ofertę Zakładu Pogrzebowego.

Nie musisz wiedzieć, co należy zrobić. Zostaniesz otoczony właściwą opieką i otrzymasz wsparcie oraz cenne wskazówki. Zakład pogrzebowy ma kontakt z lokalnymi parafiami i proboszczami. Świadczymy usługi pogrzebowe w Warszawie od ponad 30 lat, co pozwoliło poznać od podszewki warszawski rynek funeralny. Zakład pogrzebowy organizuje zarówno tradycyjne, jak i świeckie pogrzeby.

Pochówek jest organizowany kompleksowo, nie musisz niczym się martwić. Uroczystości zostaną zorganizowane tak, jak sobie tego życzysz. Możesz skorzystać z dodatkowych usług – na przykład florystycznych czy związanych z wyborem trumny lub wykonaniem jej na zamówienie.

Kompleksowe usługi pogrzebowe (zakład pogrzebowy w Warszawie) – jak wygląda organizacja pogrzebu krok po kroku?

Mimo wielkiego bólu, jaki przeżywają bliscy, w obliczu śmierci trzeba dopełnić pewnych formalności. Pozwoli to na organizację pochówku. Co musisz zrobić?

  • Otrzymać kartę zgonu – jest to podstawowy dokument, który pozwoli podjąć dalsze kroki. Kartę zgonu zawsze wystawia lekarz, który musi stwierdzić zgon. Jeśli zgon nastąpił w domu, to taki dokument wystawia lekarz wezwany na miejsce (może to być lekarz rodzinny lub lekarz pogotowia). Jeśli twój bliski zmarł w szpitalu, to otrzymasz kartę zgonu wraz z całą dokumentacją.
  • Zgłosić zgon do Urzędu Stanu Cywilnego – z kartą zgonu musisz się udać do Urzędu Stanu Cywilnego. Masz na to 3 dni. Chyba że śmierć nastąpiła w wyniku choroby zakaźnej, wówczas należy zgłosić zgon w ciągu 24 godzin. Zgłoszenie oraz karta zgonu stanowią podstawę do wydania urzędowego aktu zgonu. Jest to bardzo ważny dokument, który upoważnia do otrzymania zasiłku pogrzebowego oraz środków z ubezpieczenia.
  • Zgłosić się do wybranego zakładu pogrzebowego – z aktem zgonu udajesz się do zakładu pogrzebowego. Podczas rozmowy z pracownikiem zakładu pogrzebowego ustalisz wszelkie szczegóły pochówku. Aby ustalić datę oraz godzinę uroczystości należy skontaktować się z proboszczem. Jest to także czas na wybór trumny lub urny, oprawy florystycznej i muzycznej. Nie martw się, jeśli nie czujesz się na siłach, aby zajmować się takimi detalami. Obsługa zakładu jest niezwykle empatyczna i na pewno ci w tym pomoże. Tak, aby ostatnie pożegnanie bliskiej osoby było podniosłe i piękne.

Organizacja pogrzebu – o czym jeszcze warto pamiętać?

Skorzystanie z usług zakładu pogrzebowego bardzo ułatwia organizację uroczystości i zdejmuje z barków osób bliskich większość obowiązków z tym związanych. Pamiętaj, że dom pogrzebowy ma bardzo elastyczną ofertę i z całą pewnością postara się dostosować do twoich wymagań. Warto pytać o możliwość realizacji nawet niecodziennych życzeń – być może twój bliski chciał, aby w czasie uroczystości zagrała muzyka? Może chcesz wyeksponować zdjęcie bliskiej osoby lub wygłosić osobiste przemówienie? Na pewno nie będzie z tym problemu.

Warto pamiętać także o gościach, którzy zjawią się na ostatnim pożegnaniu. Dobrym pomysłem jest przewóz uczestników pogrzebu – na przykład z kościoła na cmentarz lub z terenu cmentarza do restauracji. Jeżeli zdecydujesz się na organizację stypy, to zdecydowanie lepiej powierzyć tę kwestię restauracji lub zamówić catering do domu. Na pewno nie będziesz mieć siły ani ochoty, by obsługiwać gości tego dnia.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.