20230605122049_gfc110a9bc53bfe249a012dcd9b121a5d0a39eefcf22d8f660f306d571025f9445a25d971897004b07cbcc6dd9deeb02f4810c1cbfb1a60f370dffc70b1e909bc_640.jpg

Dlaczego warto wybrać materac futon

Wygodne łóżko jest równie ważne jak wygodne ubranie czy zdrowa dieta. Od tego czy człowiek się wyśpi, uzależnione jest, jak spędzi resztę dnia. Warto pomyśleć, jak owocny może być dzień, gdy rano obudzisz się wypoczęty i pełen energii. Dlatego warto poznać zalety japońskiego materaca futon do spania.

Dlaczego materac Futon jest zdrowy?

Główną zaletą futonu jest to, że zapewnia komfortowe warunki odpoczynku i snu. Gwarantują bardzo dobre podparcie kręgosłupa i pleców. Surowa bawełna o naturalnym splocie zapewnia materacowi wyjątkową sprężystość, dzięki której materac dopasowuje się do sylwetki. Zapewnia to równomierne rozłożenie obciążeń na całej linii kręgosłupa i kręgosłup nie jest narażony na dodatkowy ucisk. Materac futon pomaga utrzymać równomierną temperaturę ciała podczas snu. Naturalna bawełna znajdująca się wewnątrz materaca „oddycha”, czyli umożliwia cyrkulację powietrza, dzięki czemu Futony dopasowują się do pór roku, czyli zapewniają wentylację latem i doskonałe ciepło zimą. Naturalne surowce użyte do produkcji doskonale przepuszczają powietrze, dzięki czemu materac jest wentylowany, co zapobiega rozwojowi roztoczy lub innych szkodliwych dla człowieka co pozwoli osobom z różnymi alergiami wygodnie spać. Materace futony są przyjazne dla naszego środowiska, gdyż produkuje się je jedynie z naturalnych surowców.

Materac futonowy – komu jest polecany?

Futon ze względu na swoją specyficzną budowę, polecany jest miłośnikom stosunkowo twardych materacy do spania. Prawdą jest, że obecnie na rynku dostępne są futony o różnym stopniu twardości, ale nawet najdelikatniejszy nie będzie tak miękki jak tradycyjna pianka lub spirala. To z kolei sprawia, że futony są idealne dla osób z bólami pleców lub po prostu chcących zadbać o zdrowie pleców, szyi i ogólnej kondycji narządu ruchu. Dodatkowo futony polecane są osobom ceniącym sobie wielofunkcyjność domowych akcesoriów. Należy pamiętać, że futon można zwinąć lub złożyć i przechowywać np. w szafie wnękowej, ale także rozłożyć na stelażu jako siedzisko lub tworzą fotel, lub nawet minimalistyczną leżankę.

Futon – idealny materac dla alergika?

Futon doskonale sprawdza się jako materac antyalergiczny. Z czego to wynika? Po pierwsze, rodzaj materiałów, z których jest wykonany. Są to naturalne tkaniny, takie jak wełna, włókno kokosowe czy len. Takie połączenie surowców powoduje, że osoba śpiąca na futonie mniej się poci, że jego organizm się nie przegrzewa, co ogranicza namnażanie się bakterii. Ponadto naturalne materiały są łatwe w czyszczeniu, a lekkość futonu i elastyczny kształt pozwalają odkurzyć go, wietrzyć lub dokładniej wytrzepać, niż dzieje się to w przypadku tradycyjnych materacy. To z kolei wiąże się z możliwością częstszej i gruntowniejszej eliminacji alergenów. Naturalne tkaniny pozwalają również na swobodną cyrkulację, co ogranicza namnażanie się roztoczy.

Ekologiczne materace futony slodkichsnow.com

W Polsce niestety nadal można kupić futony w bardzo niewielu miejscach, chociaż świadomość zdrowego snu mocno rośnie. Marka SlodkichSnow – slodkichsnow.com oferuje różne rodzaje futonów. Oferują futony wypełnione bawełną, lnem, owczą wełną, kokosem, trawą morską czy lateksem.
Można dodatkowo wybrać sobie materac futon w nietypowym kolorze, czy uszyć w niestandardowym rozmiarze, gdyż oferowane przez sklep SlodkichSnow materace są wykonywane są na miejscu w Polsce. Materace ze sklepu slodkichsnow.com produkowane są ręcznie, skupiając się na wysokiej jakości wykonania, detale i wykończenie.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.