2ad6375b89f0e0ef3c3ad42ba5c754d7

Poduszki — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Komfort snu ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia, stąd też wybór poduszki nie można pozostawić kwestii przypadku. Warto szukać ich u dobrych producentów i pochylić się zarówno nad ich wypełnieniem, jak i materiałem, z jakiego zostały wykonane. Czym więc powinna charakteryzować się odpowiednio dobrana poduszka? Podpowiadamy.

  1. Poduszka naturalna — dlaczego warto ją wybrać?
  2. Poduszka z pianki termoelastycznej, czyli poduszka anatomiczna — opcja idealna dla ciała
  3. Poduszki ich rozmiar
  4. Poduszki i ich wygląd — dopasowanie do charakteru sypialni

Poduszka naturalna — dlaczego warto ją wybrać?

Jednym z najważniejszych czynników na drodze do zapewnienia jakości snu, a tym samym wyboru odpowiedniej poduszki jest weryfikacja jej wypełnienia. Najlepiej jest szukać wysokiej jakości modeli w salonie o wysokiej renomie. Poduszki w Poznaniu czy innych miastach, dostępne są w wielu wariantach. Wśród nich warto wymienić produkty z naturalnym wypełnieniem, w tym poduszki puchowe czy też z pierza. Charakteryzują się delikatnością, jak również miękkością i lekkością. Są także bardzo przewiewne.

Poduszka z pianki termoelastycznej, czyli poduszka anatomiczna — opcja idealna dla ciała

Warto inwestować także w modele z pianki termoelastycznej — inaczej poduszki anatomiczne. Produkty te, jak sama nazwa wskazuje, dostosowują się do naszej anatomii, a dokładniej, kształtu i pozycji ciała podczas wypoczynku. Warto podkreślić, że dzięki swojej sprężystości gwarantują komfort snu. 

Poduszki i ich rozmiar 

Poduszki, które znajdują się w ofercie dobrych salonów, są dostępne w różnych rozmiarach. Wśród nich można wymienić takie produkty jak poduszki 70×80 cm, 50×70 cm,  50×60 cm czy też uniwersalne. Wybierając je, należy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak materac i jego wielkość, jak również rozmiar pościeli. 

Poduszki i ich wygląd — dopasowanie do charakteru sypialni

Aby wybrać idealną poduszkę skrojoną na miarę indywidualnych potrzeb, należy wziąć pod uwagę jej wypełnienie, rozmiar i materiał. To już wiemy. Obok tych czynników warto również skupić się na wystroju naszej sypialni. Istotną rolę odgrywają w nim meble, jak również tekstylia. Poduszka powinna więc podkreślać design, a nawet nadać mu nowego charakteru. W tym celu można wybrać odpowiednie poszycie.

Ciekawą propozycją są m.in. modele bambusowe czy też jedwabne. Oprócz tego, że wprowadzą do salonu sypialnianego ciekawą nutę aranżacyjną, to podkreślą walory niemalże każdego stylu. Bez względu na to czy mówimy o stylu industrialnym, eklektycznym, loftowym tudzież skandynawskim i boho. 

Jak widać, decyzja o zakupie poduszki musi być dokładnie przemyślana. Obok jej istotnego wpływu na jakość naszego snu, jest to bardzo ważny element dekoracyjny, który nadaje sypialni przytulności, szyku i elegancji. 

Artykuł Gościnny

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.