Cyberbezpieczeństwo to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków w branży IT, który już z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Pomimo rosnącego zainteresowania zapotrzebowanie na specjalistów od cybersecurity nie spadnie, bo zgodnie z dostępnymi prognozami w ciągu najbliższych 3 lat powstanie nawet 28% więcej miejsc pracy dla osób wykształconych i doświadczonych w tej dziedzinie. Jak zdobyć wiedzę i umiejętności oraz wyróżnić się na tle konkurencji? Zapisz się na cyberbezpieczeństwo na studiach licencjackich, będące specjalnością w obrębie kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.
Cyberbezpieczeństwo – czy warto je studiować?
Interesuje cię cyberbezpieczeństwo i nie wiesz, czy warto zapisać się na te studia licencjackie? Przygotowaliśmy 4 powody, które z pewnością zachęcą cię do wzięcia udziału w rekrutacji.
1. Perspektywa wysokich zarobków
Branża IT przyciąga głównie ze względu na perspektywę wysokich zarobków. W przypadku cyberbezpieczeństwa, zwłaszcza po studiach licencjackich, nie może być inaczej. Absolwenci mogą liczyć na zarobki na poziomie średniej krajowej już na poziomie entry-level, czyli na samym początku. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia wynagrodzenie będzie wzrastać i szybko stanie się pięciocyfrową sumą.
2. Brak nudy w pracy
Niektórzy lubią rutynę i monotonię, podczas gdy innych napędzają nieustanne wyzwania. Jeżeli należysz do drugiej grupy, to cyberbezpieczeństwo to studia idealne dla ciebie. Nie tylko nie będziesz narzekać na nudę w pracy, ale także zyskasz szansę ciągłego rozwoju. Branża rozwija się niezwykle dynamicznie, a tym samym stawia przed specjalistami wymóg nieustannej nauki i doskonalenia. Efekt? Satysfakcja i motywacja do działania.
Już na studiach nauczysz się chronić dawne osobowe, wykrywać zagrożenia czy nawet korzystać z technik chroniących przed terroryzmem. A to dopiero początek wyzwań, którym przyjdzie ci stawić czoła, jeśli wyspecjalizujesz się w cyberbezpieczeństwie.
3. Praca nie tylko w firmach z branży IT
Cyberbezpieczeństwo kojarzy się głównie z firmami IT. To oczywiste. Jednak twoje perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów licencjackich nie ograniczają się wyłącznie do tej branży. Bez problemu znajdziesz pracę w służbach mundurowych, firmach konsultingowych, organach administracji publicznej, przedsiębiorstwach prywatnych czy organizacjach zajmujących się audytami bezpieczeństwa. Absolwenci mogą również ubiegać się o zatrudnienie w każdej firmie, która ma stronę lub sklep internetowy.
4. Możesz wybrać cyberbezpieczeństwo na studiach online
Chcesz pogodzić naukę z pracą? Nie czekaj na ukończenie edukacji, aby zdobywać tak cenne doświadczenie w branży. Zamiast tego zapisz się na cyberbezpieczeństwo na studiach online prowadzonych np. przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Dzięki e-learningowi możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, nie rezygnować z pracy na pełny etat oraz połączyć studia z zakresu cybersecurity z innym kierunkiem, np. na który uczęszczasz stacjonarnie. Wszystkie informacje na temat cyberbezpieczeństwa na studiach I stopnia sprawdzisz tutaj.