16 kwietnia 2024

Większość z nas lubi domowe wypieki. Nie każdy potrafi je jednak własnoręcznie przygotowywać. Każdy cukiernik-amator potrzebuje kilku akcesoriów, które znacznie ułatwią mu pracę. Jeżeli więc w naszym otoczeniu znajduje się miłośnik domowych wypieków, warto zrobić mu praktyczny prezent.

Najważniejszym produktem, którego potrzebuje każdy cukiernik, jest oczywiście forma do pieczenia. Dawniej, używano praktycznie tylko tradycyjnych blach. Mają one oczywiście wiele zalet. Są trwałe, dlatego służyły jednej gospodyni nawet przez kilkadziesiąt lat. Konieczne jest jednak ich natłuszczanie lub wykładanie papierem do pieczenia. Zdarza się też, że wypiek przechodzi charakterystycznym i dość nieprzyjemnym smakiem blachy. Właśnie dlatego, coraz większą popularność zyskują formy silikonowe. Są dostępne w wielu kształtach i kolorach. Cechują się dużą odpornością na wysoką temperaturę, dlatego można wykonać w nich każdy wypiek. Warto jednak zachować ostrożność podczas krojenia, żeby ich nie uszkodzić. Do formy z łatwością dobierzemy też zestaw przyborów silikonowych. Tworzywo jest uniwersalne, dlatego wykorzystuje się je do wielu prac kuchennych.

Praktyczne patery Kinghoff

Każdy cukiernik potrzebuje też patery. Jest niezbędna do podawania wypieków. Jej zastosowanie nie ogranicza się jednak do serwowania ciasta gościom. Obrotowa patera znacznie ułatwia estetyczne udekorowanie tortu. Cukiernikom-amatorom brakuje wprawy w tworzeniu skomplikowanych wzorów. Pomocne mogą więc okazać się różnego rodzaju szpatułki i packi cukiernicze. Tego typu akcesoria sprawiają, że nakładanie kremu lub lukru oraz tworzenie wzorów staje się znacznie łatwiejsze i szybsze. Nawet niedoświadczony cukiernik może więc przygotować efektownie wyglądający tort.

Warto zwrócić uwagę na materiał wykonania patery. Produkt powinien posłużyć nam przez lata. Dobrze więc, jeśli posiada wykończenie ze stali nierdzewnej. Zdecydowanie łatwiej będzie nam go utrzymać w czystości. Produkty ze stali wyróżniają się też minimalistycznym designem, dlatego będą doskonale pasować do nowoczesnej zastawy stołowej. Bardzo często wykorzystuje się również szkło hartowane. Dzięki temu, patera doskonale się prezentuje, a jednocześnie jest odporna na uszkodzenia.

Podczas zakupu musimy wziąć pod uwagę średnicę. Standardowo wynosi 30 cm. Większa patera sprawdzi się, jeżeli przyjmujemy wielu gości i przygotowujemy naprawdę duże ciasta. Może też posłużyć np. do serwowania muffinek.

Zakup odpowiednich akcesoriów znacznie ułatwia przygotowywanie domowych wypieków. Przed przystąpieniem do przygotowywania ciasta, warto więc upewnić się, że posiadamy wszystkie niezbędne drobiazgi.