1

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Prześcieradła z gumką bardzo często pojawiają się w naszych sypialniach. Rzeczywiście, mają wiele zalet. Przede wszystkim, lepiej trzymają się łóżka. Mają jednak również wady – niektórzy mają problem z ich odpowiednim przechowywaniem. Warto więc dowiedzieć się, jak złożyć prześcieradło z gumką, żeby zajmowało mało miejsca i estetycznie wyglądało.


Istnieje więcej niż jedna metoda składania prześcieradła. Każdy może więc wypróbować kilka sposobów i wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Składanie należy rozpocząć od rozłożenia prześcieradła na płaskiej powierzchni. Może to być łóżko lub blat stołu. Trzeba złapać krótszy bok prześcieradła. Następnie, łapiemy za krótsze końce i wywijamy je na lewą stronę. Kolejnym krokiem jest złożenie prześcieradła na pół i włożenie jego boków w górne rogi. Nie powinniśmy wyjmować z nich rąk. Następnie, należy podnieść tkaninę i nią wstrząsnąć. Dzięki temu, upewnimy się, że szwy zostały wyrównane. Możemy ponownie ułożyć tkaninę na płasko i ją rozprostować. W ten sposób, powstaje prostokąt. Składamy go na trzy możliwie równe części. Należy zagiąć do wewnątrz górny, rozciągliwy bok i nałożyć na niego przeciwległy brzeg materiału. Następnie, wystarczy złożyć prześcieradło na odpowiednią dla nas wielkość.

Inne metody złożenia prześcieradła

Niektórzy wolą przechowywać prześcieradła z gumką w formie rulonu. Podobnie, jak w pierwszym przypadku, należy rozłożyć prześcieradło na płaskiej powierzchni. Następnie, trzeba połączyć ze sobą przeciwległe rogi krótszego boku prześcieradła. Warto zwrócić uwagę, czy szwy są równo na siebie nałożone. Czynność należy powtórzyć po drugiej stronie prześcieradła. W ten sposób, stworzymy równy prostokąt. Jeżeli w naszej sypialni znajduje się nowoczesna pościel 200×220, warto jeszcze raz złożyć prześcieradło, żeby było mniejsze. W tym momencie, tkanina jest już gotowa do rolowania. Po utworzeniu rulonu, warto upewnić się, że nie rozwinie się podczas przechowywania. Można zabezpieczyć go za pomocą gumki, wszytej w krawędź prześcieradła. Jeżeli sprawia to trudności, wystarczy po prostu sięgnąć po sznurek i przewiązać rulon.

Składanie prześcieradła z gumką nie musi być trudne. Wystarczy znać skuteczne metody i nabrać odrobinę praktyki. Korzyści z korzystania z prześcieradła z gumką znacznie przewyższają niewielki wysiłek, związany z nauką jego poprawnego składania. Prześcieradło doskonale trzyma się łóżka, dlatego już nigdy więcej nie obudzimy się na zrolowanej tkaninie. Tego typu produkt sprawdzi się zarówno w dziecięcym pokoju, jak i małżeńskiej sypialni.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.