hand-g4be25c273_1280

Dlaczego dobór odpowiedniego rozmiaru koperty bąbelkowej jest tak istotny?

Wielu z nas staje przed tym pytaniem, kiedy mamy do wysłania przedmiot o nieregularnych krawędziach. Ale nie tylko. Sprawa jest prosta jeśli mamy do nadania na przykład jeden magazyn A4 czy kilka kartek papieru. Sprawa się komplikuje kiedy tych magazynów jest kilka, albo każdy z nich jest innego rozmiaru. Na szczęście rozmiarów kopert jest ponad dziesięć, także jest w czym wybierać.

Jaki rozmiar koperty jest najbardziej uniwersalny?

Ciężko na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, bo dla każdego będzie to co innego. Założyć jednak możemy, że najczęściej przesyłane przedmioty to dokumenty albo czasopisma. Te, które wybieramy w większości przypadków to rozmiar D/14 dla formatu A5, czyli wielkości zeszytu szkolnego oraz G/17 dla formatu A4. Ta druga opcja dedykowana jest do wysyłki dokumentów, jest to rozmiar kartki z drukarki. Wszystkie rozmiary kopert znajdziesz na stronie https://www.opako.com.pl/koperty-babelkowe-cat-523.

O czym pamiętać przy wysyłce więcej niż jednej kartki lub czasopisma?

Istotną sprawą jest, iż budowa kopert bąbelkowych nie pozwala na umieszczenie dowolnej ilości papieru formatu A4 czy innego odpowiedniego dla rozmiaru koperty. Jeśli na przykład mamy do wysłania kilka różnych magazynów, warto wybrać rozmiar albo dwa rozmiary większą kopertę, tak aby wszystko się pomieściło, a zarazem nie zniszczyło w transporcie. Warto pamiętać, że pomimo dużej wytrzymałości kopert bąbelkowych, nie powinno się w nich umieszczać przedmiotów o ostrych krawędziach czy bardzo ciężkich, ponieważ przesyłka może ulec uszkodzeniu.

Jakie są zastosowania kopert bąbelkowych?

Charakteryzują się większą wytrzymałością od standardowej koperty. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania mamy pewność, że przesyłka dotrze do adresata w stanie nienaruszonym jeśli odpowiednio dobierzemy jej rozmiar. W wypadku kiedy przesyłka może być narażona na wilgoć, warto zastosować dodatkowy foliopak, który uchroni zawartość przed wodą i zniszczeniem. Koperty bąbelkowe są popularne w wielu gałęziach przemysłu elektronicznego. Zegarki, smartfony, sprzęt komputerowy i wiele innych produktów jest z powodzeniem dostarczanych w tym rodzaju opakowania. 

Dlaczego koperty bąbelkowe są tak popularne? 

Swoją popularność zawdzięczają wszechstronności użycia. W folię bąbelkową można dla bezpieczeństwa owinąć dowolny przedmiot. Natomiast szeroki wybór kopert, od ich wytrzymałości po rozmiar pozwala na użycie jej w każdej branży. Z kopert bąbelkowych korzystają księgowi, właściciele sklepów internetowych zarówno branży elektronicznej, tekstylnej jak i komputerowej. Nawet niektóre mniejsze części samochodowe są wysyłane przy użyciu tego rodzaju opakowań. Warto rozważyć zapotrzebowanie w swojej firmie na koperty bąbelkowe. Spowoduje to zmniejszenie kosztów wynikających z uszkodzonych przesyłek, zadowolenie klientów, ale też pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby nasza firma działała sprawnie i systematycznie się rozwijała. Swoją przygodę z kopertami bąbelkowymi zacznijmy od wyboru rozmiaru odpowiedniego do wysyłanych produktów.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.