pexels-snapwire-618612

Jakie marki odzieżowe szczególnie upodobali sobie sportowcy?

Sportowcy, pośród wielu innych gwiazd, są osobami, które wzbudzają szczególne zainteresowanie opinii publicznej. Wśród tematów, jakie zastanawiają ludzi na całym świecie, wskazać można m.in. to, co noszą ich ulubione gwiazdy sportu. Jakie marki odzieżowe cieszą się szczególnym uznaniem sportowców?

Dlaczego sportowcy cenią sobie niektóre marki?

Marki odzieżowe stawiają przed sobą różne cele. Niektórym zależy na tym, by tworzyć tanią odzież, inne stawiają na jakość, a jeszcze inne – starają się tworzyć ubrania, które zapewnią maksimum komfortu. Sportowcy, jako osoby, dla których strój ma szczególne znaczenie, mają swoje określone upodobania w tym zakresie. Oczywiście, w dużej mierze na preferencje gwiazd sportu wpływają również kontrakty reklamowe, jednak chcemy wierzyć, że najpopularniejsi przedstawiciele świata sportu cenią sobie również komfort. Jakie marki są szczególnie popularne?

Niemiecki Adidas

Wymieniając marki, które są szczególnie cenione przez sportowców, nie sposób pominąć niemieckiego Adidasa. Ta powstała niedługo po I wojnie światowej marka swoją nazwę zawdzięcza założycielowi. Początkowo zajmowała się produkcją obuwia i odzieży sportowej, jednak obecnie jest to firma o zdecydowanie szerszym profilu działalności. Adidas jest też sponsorem wielu sportowych potyczek, jak również drużyn reprezentacyjnych. Wśród popularnych gwiazd promujących tę markę można wskazać m.in. koszykarza NBA Jamesa Hardena czy zdecydowanie bardziej rozpoznawalny w Europie David Beckham.

Rozłam w rodzinnej firmie, czyli o powstaniu Pumy

Kolejną firmą, która cieszy się sporą popularnością wśród sportowców, jest Puma. Co ciekawe, jest to firma stworzona przez brata założyciela Adidasa. Podobnie jak Adolf Dassler, również jego brat Rudolf postanowił stworzyć nazwę firmy bazując na swym imieniu i nazwisku, jednak marka Ruda nie spotkała się z dobrym przyjęciem opinii publicznej. Dlatego też firmę dość szybko przemianowano na Pumę, a znane wszystkim logo przedstawiające skaczącego dzikiego kota powstało pod koniec lat 70-tych XX wieku. Firma ta tworzy m.in. stroje dla reprezentacji piłkarskich, ale nie tylko. W środowisku sportowym uważa się, że Puma należy do marek, które nie boją się ryzyka i szukają najlepszych rozwiązań.

Marka fenomen, czyli Nike

W porównaniu z dwiema poprzednimi markami, Nike jest nieco młodsza: powstała bowiem w połowie lat 70-tych XX wieku. Jest to swego rodzaju „american dream” dwóch osób, które rozpoczynały działalność bardzo skromnie, w garażu jednego z założycieli. Dziś Nike jest marką znaną na całym świecie, a wśród gwiazd, które ją reprezentują, można wskazać znanego chyba każdemu Cristiano Ronaldo, gwiazdę NBA Jamesa LeBrona czy hiszpańskiego tenisistę Rafaela Nadala.

Nowy balans

Założona w Bostonie firma, której założeniem było uzyskanie nowej równowagi, czyli New Balance, również cieszy się sporą popularnością wśród sportowców. Choć początkowo tworzyli oni obuwie dla robotników, w ciągu kolejnych lat rozszerzyli działalność również na świat sportu. Wśród gwiazd, które reprezentują tę amerykańską markę, można wymienić chociażby znaną biegaczkę na 400 metrów przez płotki, Sydney McLaughlin.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.