4406745f82025184d0cf1e94f1d492e9

Podróżowanie po całym Kansas

Zanim zdecydujemy się na konkretny wyjazd w celach turystycznych do Stanów Zjednoczonych, to z pewnością warto wcześniej zastanowić się nad tym, jaki region chcemy dokładnie zwiedzać. Jak wiadomo, w USA nie brakuje ciekawych atrakcji. Najważniejsze jest jednak to, aby zwiedzać takie miejsca, które w pełni będą nam odpowiadać pod każdym względem. Różnorodnym i bogatym w atrakcje jest Stan Kansas

Park wodny dla całej rodziny

Gdy lubimy rozrywkę, z której może korzystać dosłownie cała rodzina, to z pewnością warto skupić się wyjeździe do Schlitterbahn Waterpark w Kansas City. Jest to całkiem nowo otwarty obiekt. Wybudowano go i otwarto dopiero w 2009 roku. Warto przypomnieć, że niektóre z parków rozrywki w USA były wybudowane w połowie ubiegłego wieku. Park wodny jest rozległy i zajmuje teren około 40 akrów. Okazuje się, że jest to jeden z największych obiektów na terenie całych Stanów Zjednoczonych, jeżeli chodzi o powierzchnię oraz ilość dostępnych atrakcji.

Zoo w Wichita

Jeśli lubimy zwiedzać ogrody zoologiczne, to na pewno warto wybrać się do Sedgwick Country Zoo. Jest to zoo, które rzeczywiście bardzo w ciekawy sposób przedstawia dziką przyrodę. W parku możemy podziwiać około 3000 zwierząt. Co ciekawe, zwierzęta tutaj są trzymane w bardzo podobnych warunkach w jakich żyją naturalnie. W związku z tym odwiedzając ten ogród zoologiczny, możemy się poczuć, jakbyśmy faktycznie spacerowali po sawannie lub prerii.

Atrakcje dla miłośników sztuki

Jeżeli uwielbiamy oglądać arcydzieła mniej lub bardziej znanych artystów, to koniecznie powinniśmy wybrać się do The Spencer Museum of Art. Jest to miejsce zlokalizowane w Lawrence, a dokładniej zalicza się ono do kampusu Uniwersytetu w Kansas. Kolekcja muzeum jest naprawdę ogromna. Liczy ponad 47000 dzieł sztuki oraz artefaktów. Nie trudno jest trafić na odbywające się często w muzeum wydarzenia kulturalne lub spotkania z artystami

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Gdy przekonaliśmy się o tym, że rzeczywiście nie brakuje ciekawych miejsc do zwiedzania, kolejnym krokiem tak naprawdę będzie spełnienie wszystkich potrzebnych formalności. Na szczęście wcale nie jest ich tak dużo, jakby się mogło wydawać. Tym razem nie musimy się już ubiegać o wizę, która jak wiadomo nie zawsze była udostępniania. Natomiast tym razem z powodzeniem można po prostu wypełnić prosty wniosek ESTA. Jego wypełnienie tak naprawdę nie zajmuje aż tak dużo czasu. Jednocześnie na wniosku można wypełnić dane dwóch osób. Oczywiście nie można zapominać również o tym, że muszą być spełniane odpowiednie warunki, aby móc skorzystać z tego przywileju. Już nie wszystkie kraje muszą się ubiegać o wizę, i do takich krajów zalicza się właśnie Polska. Nie powinniśmy również zapominać o tym, że taki pobyt może być tylko w celach turystycznych, a także nie powinien on być dłuższy niż 90 dni. Ewentualnie można też podróżować w celach służbowych.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.