3 marca 2024

Wbrew opinii, jaka powstała na przestrzeni lat, biurowe stylizacje wcale nie muszą być nudne! Podpowiadamy, jak urozmaicić biurowe outfity, by prezentować się ciekawie, a jednocześnie elegancko!

Jak przygotować stylizację do pracy?

Tworząc stylizację do pracy warto pamiętać o tym, że nawet klasyczne połączenia nie muszę być nudne! Przykładowo, czarna koszula damska zestawiona z ciekawymi, kolorowymi dodatkami może stworzyć stylizację, która przykuje uwagę każdego.

Kluczem do tworzenia ciekawych strojów do pracy jest znalezienie złotego środka pomiędzy tym, co interesujące, a tym, co odpowiednie do pracy. Przykładowo, sukienka w nieco nietypowym odcieniu może okazać się świetną opcją, o ile nie jest zbyt krótka i odwrotnie: nawet klasyczna mała czarna, która teoretycznie jest doskonałym rozwiązaniem do pracy, może okazać się zbyt wyzywająca!

Czym urozmaicić strój do pracy?

Wśród elementów odzienia, którymi możemy urozmaicić stylizacje do pracy, na uwagę z pewnością zasługują dodatki: apaszki, kolorowe paski, a nawet ciekawa biżuteria. Nawet okulary mogą stać się intrygującym dodatkiem do stylizacji – o ile nie przeszkadza nam noszenie przykuwających uwagę oprawek przez cały czas lub mamy kilka par okularów na zmianę.

Pracownicze dress code’y przyzwyczaiły nas nieco do standardowego rozkładu barw: jeśli koszula, to biała lub ewentualnie granatowa, rzadziej w innych kolorach. Jeżeli spodnie ołówkowe – koniecznie w ciemnych odcieniach. Tymczasem w obecnych czasach coraz częściej można zauważyć ciekawe stylizacje, które odbiegają od znanych zasad doboru kolorów. Jasne spodnie łączone z ciemnymi koszulami czy asymetrycznymi bluzkami to już niemalże standard!

Ciekawe dodatki do stylizacji biurowych – jak wybrać?

Jeśli chodzi o nietypowe elementy stroju do pracy, można ich wskazać naprawdę wiele! Poniżej prezentujemy rozwiązania, które można znaleźć w większości damskich szaf i połączyć je ze zgodną z dress codem stylizacją biurową.

  1. Apaszka – to niezwykle interesujący dodatek, który sprawdzi się nie tylko w okresie zimowym! W chłodniejsze dni apaszkę można nałożyć w taki sposób, by chroniła ona przed nadmiernym chłodem. W pozostałe dni, gdy jest ciepło – można zawiązać ją w stylową kokardę, dobierając ją na zasadzie kontrastu. Przykładowo, czarna koszula damska będzie doskonale wyglądać z apaszką w odcieniach złamanej bieli czy pudrowego różu;
  2. Etniczna biżuteria – intrygująca biżuteria (niekoniecznie wykonana ze złota!) może stać się wyjątkowym dodatkiem do stylizacji biurowej. Wybierając neutralną odzież w uniwersalnych kolorach i łącząc ją z ciekawą biżuterią – możemy uzyskać wyjątkowy efekt końcowy. To rozwiązanie jest jednak dobrym wyjściem tylko dla osób, które lubią duże kolczyki czy ciężkie wisiory;
  3. Asymetryczny krój odzieży – utarło się, że odzież do pracy powinna charakteryzować się prostym krojem. Tymczasem różnego rodzaju asymetrie – o ile nie prowadzą do powstania wyzywającego looku – wcale nie są zakazane! Stanowią one ciekawe rozwiązanie dla wielu stylizacji biurowych – np. spódnica o nierównym kroju czy koszula z asymetrycznym wykończeniem z pewnością pomogą przykuć uwagę współpracowników.