damir-bosnjak-w5qjexlqtgi-unsplash

Jaki kolor mokasynów wybrać na lato?

Mokasyny są rodzajem obuwia, który cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Jednak jaki kolor obuwia najlepiej sprawdzi się latem?

Każda pora roku oznacza inne wymagania kolorystyczne

Choć jest to kwestia, na którą często nie zwracamy szczególnej uwagi, w praktyce kolor obuwia ma duże znaczenie również uwzględniając porę roku, nie tylko kolorystykę całej stylizacji. Przykładowo, ciemne modele butów mogą okazać się doskonałym wyborem na okres zimowy: czerń i inne tego rodzaju barwy dobrze przyciągają promienie słoneczne, a co za tym idzie – gdy tylko słońce wyjdzie zza chmur – mogą zapewnić nieco ciepła.

Mogłoby zatem wydawać się, że w okresie letnim powinniśmy unikać ciemnego obuwia. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Jakie mokasyny męskie warto wybrać na lato?

Jaki kolor będzie najlepszym wyborem na lato?

W okresie letnim naturalnie popularniejszym wyborem są jasne mokasyny: beżowe, jasnobrązowe, a niekiedy nawet białe. Te wybory są rozsądne, zwłaszcza gdy temperatura jest wysoka, jednak nie można zapominać o tym, że ciemniejsze odcienie także sprawdzą się doskonale. W końcu mokasyny męskie czarne nie są rodzajem obuwia, które nosi się w największe upały – wtedy wybieramy raczej sandały, a nawet klapki.

Co za tym idzie, mokasyny w ciemniejszych barwach – czerni, brązie, graficie czy granacie, także będą odpowiednim wyborem w okresie letnim. Warto jedynie pamiętać o tym, by dobrze dobrać typ butów do pogody, nie nakładając sneakersów czy właśnie mokasynów na 30-stopniowy upał, bowiem może to prowadzić do niebezpiecznego w skutkach przegrzania organizmu.

Jasne i ciemne mokasyny – wady i zalety

Zdecydowaną zaletą jasnych butów jest to, że mniej przyciągają słońce. Co za tym idzie – nawet jeśli okaże się, że poranna, dość chłodna aura zamieniła się w upalne popołudnie – jasne mokasyny męskie będą zdecydowanie bardziej komfortowe od tych ciemnych. Jednak nie oznacza to, że białe mokasyny mają same zalety: ten odcień obuwia wiąże się ze zdecydowanie większym ryzykiem tego, że ewentualne zabrudzenia czy drobne uszkodzenia i zarysowania będą dużo bardziej widoczne niż w przypadku ciemnych butów.

Z kolei mokasyny męskie czarne (lub w innym, ciemnym odcieniu) zdecydowanie skuteczniej ukrywają różnego rodzaju uszkodzenia czy niewielkie zabrudzenie, powstałe w ciągu całodziennego użytkowania. Lepiej też dopasowują się do codziennych, a także wieczorowych stylizacji, zapewniając elegancki wygląd w okresie letnim. Niestety – jeśli pogoda okaże się być zdecydowanie bardziej łaskawa niż to wyglądało rano, a słupek rtęci pokaże 20-kilka stopni, ciemne mokasyny mogą okazać się dość ciepłym rodzajem obuwia. Gdy dzień nie jest słoneczny, taki efekt może nie być mocno odczuwalny, jednak w bezchmurny dzień musimy liczyć się z dużą dawką ciepła.

Jak widać, jeśli chodzi o męskie mokasyny, obowiązuje duża dowolność. Wystarczy pamiętać o tym, by odpowiednio dopasować buty do aktualnej pogody, a także rodzaju stylizacji – poza tym, niemalże każdy odcień męskich mokasynów będzie dobrym wyborem.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.