20220422105240_pexels-photo-6788788.jpeg(2)

Jak wybrać dobry album na zdjęcia?

W obecnych czasach wielu z nas uwielbia uwieczniać na fotografiach szczęśliwe momenty ze swojego życia. W związku z tym można uzbierać naprawdę imponującą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości rodzinnych, imprez dziecięcych, czy też letnich podróży, do których chętnie się wraca.

Dlaczego warto zdecydować się na album fotograficzny?

Przeglądając zdjęcia, miło jest nawet w jakimś procencie, doświadczyć ponownie niezwykłych chwil ze swojego życia, zarejestrowanych w fotograficznych kadrach. Jednak, aby było to łatwe i wygodne, to oczywiście musimy zaopatrzyć się w odpowiedni album.

Obecnie w bardzo przystępnych cenach można zamówić papierowe odbitki zdjęć, dlatego też musimy pomyśleć co zrobić ze stosami zdjęć w papierowych torebkach, które czekają na swój los. Fajnie byłoby je usystematyzować, ułożyć w albumach, aby wygodniej było je samemu obejrzeć, oraz pokazać bliskim i znajomym.

Kiedy pojawiły się albumy fotograficzne?

Albumy fotograficzne pojawiły się we Francji pod koniec XIX wieku, kiedy to fotografia z okresu eksperymentów naukowych, przekształciła się w rzemiosło. Wówczas mocno wkroczyło ono w codzienne życie. Popularne w tym czasie stały się fotokartki, ale niestety były one niezwykle kosztowne. Niestety taki drogi przedmiot był dostępny tylko dla zamożnych warstw społeczeństwa. Kiedy jednak pojawiły się albumy do przechowywania i eksponowania zdjęć, to bardzo szybko zdobyły ogromną popularność i już wtedy stały się gustownym, ciekawym i mile widzianym prezentem. Tak w wielkim skrócie narodziły się pierwsze, rodzinne archiwa fotograficzne. Teraz trudno wyobrazić sobie dom, w którym nie byłoby kilku albumów ze zdjęciami. Właśnie one zawierają historię całej rodziny. Poza tym szczególne albumy z naszymi pociechami przedstawiają obrazy rosnących i zmieniających się dzieci. Oprócz tego zawierają także fotografie i notatki z naszych niesamowitych podróży. Z kolei jeśli mamy artystyczne zacięcie, to także w ozdobnych albumach przechowujemy swoje małe dzieła sztuki. Jednym słowem, jeśli masz fotograficzne hobby, to album ze zdjęciami to nie luksus, ale pilna, życiowa konieczność. Jednak wówczas pojawia się pytanie, jaki rodzaj albumu wybrać?
Aktualnie możesz znaleźć album na każdą okazję, nawet jeśli masz bardzo wybredny gust.

Jakie są rodzaje albumów fotograficznych?

Z wyglądu wszystkie współczesne albumy wydają się takie same. Solidne, niezawodne, i dobrze zaprojektowane. Różnią się one jednym ważnym parametrem, czyli sposobem dołączania zdjęć do stron.

Pierwszym i najczęściej spotykanym rodzajem jest album fotograficzny z kieszeniami. Jest on również najłatwiejszy w użyciu. Strony posiadają gotowe kieszonki, w których umieszczamy fotografie. Wśród wielu marek, znajdziemy mnóstwo wytrzymałych i eleganckich modeli albumów. Są one przeznaczone dla formatów zdjęć takich jak 9X13, 10×15, 15×20, 13×18, a nawet 20×30 cm. Niestety w jednym albumie występuje zazwyczaj tylko jeden format. Jeśli więc chciałbyś wyeksponować zdjęcia o różnych rozmiarach w jednym albumie, to dobrym rozwiązaniem byłaby niezwykle popularna w ostatnim czasie, fotoksiążka. Można również umieścić je w tzw. ramkach galeryjkach, w których także możemy zaprezentować kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt fotografii. Jest to także bardzo efektowna ozdoba domu.

Albumy fotograficzne z kieszeniami są dostępne z marginesami oraz bez nich. Pola przeznaczone są na komentarze tekstowe, nazywane są również wstawkami „memo”. Taki szczególny album na zdjęcia można zakupić zgodnie z pożądanym tematem np. rodzina, ślub, podróże, dzieci (odpowiedni album dla chłopca lub dziewczynki) itp.Jeżeli więc planujesz konkretną sesję zdjęciową i będziesz miał wiele atrakcyjnych fotografii do wyeksponowania, to odpowiedni album fotograficzny będzie stanowił absolutny must have.

Materiał zewnetrzny

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.