Praca hostessy - na czym ona polega

Praca hostessy – na czym ona polega?

Wiele młodych dziewczyn stale poszukuje idealnej ścieżki swojej kariery. Niemniej jednak każda z nich doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Okazuje się jednak, że w ostatnim czasie niezwykle popularny stał się zawód hostessy. Dla młodych i aspirujących dziewczyn taka praca z pewnością będzie swoistym spełnieniem marzeń. Zwykle wydaje im się, że praca hostessy jest dość prosta, a także dobrze płatna. Niemniej jednak nie wszystko jest tak piękną bajką. Wobec tego na czym polega praca hostessy i jak hostessą można zostać?

Na czym polega praca hostessy?

Hostessa zwykle kojarzy się nam wszystkim z przepiękną kobietą, która pojawia się na różnego rodzaju targach czy eventach, a także w momencie, kiedy firma chce się zareklamować. Dokładnie więc na tym polega praca hostessy. Te dziewczyny stają się bowiem wizytówkami i twarzami firm i przedsiębiorstw, które chcą skutecznie przyciągnąć wzrok i uwagę potencjalnych klientów. Hostessa zwykle nie ma ograniczonego czasu pracy. W praktyce oznacza to, że może ona pracować przez 7 godzin, ale także i przez 12 w zależności od tego ile czasu trwa dany event czy dane wydarzenie, na którym ma się ona stać reklamą firmy. Okazuje się więc, że praca hostessy wcale nie jest taka łatwa, jak mogłoby się nam to wydawać. Często muszą one w butach na wysokim obcasie spędzić długie godziny, na czym cierpią nie tylko ich stopy, ale także i kręgosłupy. Hostessy prywatnie bardzo często podkreślają, że ich praca jest niezwykle wymagająca, a także wymaga od nich samych wielu poświeceń. Często niektóre targi i eventy, na których hostessa staje się żywą wizytówką firmy odbywają się do późnych godzin nocnych, a co za tym idzie panie często nie śpią lub odsypiają za dnia. Niemniej jednak takie poświęcenie jest oczywiście dobrze płatne i dziewczyny zdają sobie z tego sprawę. Być może to właśnie dlatego, coraz więcej młodych kobiet szuka właśnie w agencji hostess szansy na rozpoczęcie kariery w tym biznesie.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać hostessą?

Wymagania co do tego, by zostać hostessą z pewnością są wygórowane. Zwykle zwraca się przede wszystkim uwagę na wzrost oraz wymiary ciała. Co ciekawe, w większości muszą być one perfekcyjne, by nie było problemów z dopasowaniem ubrań czy innych gadżetów. Najważniejsza jednak w dalszym ciągu pozostaje aparycja. Dziewczyny muszą mieć nienaganną i niezwykle sympatyczną aparycję. Bardzo często zanim zostaną one zaakceptowane do tego typu pracy, podlegają drobiazgowej ocenie ze strony przyszłych pracodawców. Oczywiście wymaga się również tak zwanych umiejętności miękkich jak np. otwartość na ludzi i umiejętność nawiązywania kontaktów z obcymi. Hostessa musi mieć również nienaganne uzębienie, za racji tego, że jej głównym zadaniem jest po prostu uśmiechanie się do potencjalnych klientów. Jak więc widać, wcale nie jest tak łatwo zostać hostessą.

Gdzie szukać pracy jako hostessa?

Najbardziej skutecznym i jednocześnie najbezpieczniejszym sposobem na znalezienie zatrudnienia w tym zawodzie, jest nawiązanie współpracy z agencją hostess. Oczywiście dziewczyny mogą szukać również zleceń na własną rękę, jednak wówczas muszą mieć one wytężone wszystkie zmysły i zachować maksymalną czujność. Podjęcie zatrudnienia przez agencję hostess jest z kolei sposobem niezwykle bezpiecznym, gdyż każda oferta pacy będzie odpowiednio zweryfikowana i sprawdzona. Wówczas hostessy nie muszą podejmować żadnego ryzyka, a także mogą mieć pewność, że otrzymają należne wynagrodzenie.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.