ca91b965db34c2f4874aeba71363f859

Sprawdzone pomysły na prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki

Pierwsza komunia to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka. I choć ma ono głównie charakter religijny i duchowy, to przyjęło się dodatkowo akcentować jego wagę, wręczając dziecku miły upominek, który będzie stanowił pamiątkę dnia, gdy po raz pierwszy przyjęło ono sakrament. Podpowiadamy, jak sprawić radość i wybrać na komunijny prezent coś naprawdę specjalnego.

Prezent na komunię od rodziny i przyjaciół domu

Prezent na komunię nie musi wcale kosztować fortuny. Ma przede wszystkim stanowić pamiątkę bardzo ważnego dnia w życiu dziecka i przywoływać miłe wspomnienia. Z tego powodu warto wybrać coś ładnego i trwałego. Świetnie na prezent na komunię sprawdzi się złota i srebrna biżuteria. Można wybrać elegancki drobiazg dostosowany do wieku dziecka, a nawet wygrawerować na nim osobistą dedykację, do której z sentymentem będzie można wracać po latach. Prezenty na komunię wręczają dziecku różne osoby – zarówno z najbliższej rodziny, jak i nieco dalszej oraz przyjaciele domu. Dobrze jest porozumieć się w tej kwestii między sobą. Prezenty nie powinny się dublować, można też ustalić, kto kupuje jaki element biżuterii, tak by wzajemnie do siebie pasowały i stanowiły elegancki komplet.

Prezent na komunię dla dziewczynki

Wybór biżuteryjnego prezentu na komunię dla dziewczynki jest znacznie większy i łatwiejszy niż dla chłopca, choć i dla nich przygotowano specjalną ofertę. Dla młodej damy, która po raz pierwszy przystąpiła do komunii świętej, wstępując tym samym do dorosłej wspólnoty wiernych, doskonale sprawdzi się na prezent naszyjnik albo wisiorek z wdzięcznym wzorem małego aniołka. To idealny pomysł i biżuteria, którą można nosić przez długie lata. Do wyboru są wisiorki ozdobione cyrkoniami lub brylantami oraz gładkie, w wersji ze złota lub srebra. Na komunijny prezent często wybierane są też tradycyjne medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej oraz złote lub srebrne krzyżyki na odpowiednio dobranym łańcuszku. Dla dziewczynki można też wybrać złote lub srebrne kolczyki, bransoletkę oraz pierścionek. Wszystkie te ozdobne akcesoria dostępne są zarówno w wersji wykonanej ze złota, również białego, jak i srebra, także w opcji pozłacanej.

Prezent na komunię dla chłopca

Dla chłopca w komunijnym prezencie można wybrać klasyczny złoty lub srebrny krzyżyk albo medalik. Krzyżyki dostępne są w tradycyjnej, prostej formie, są też bardziej zdobione. To prezent, który podkreśla religijny charakter uroczystości, a jednocześnie będzie pamiątką na długie lata. Chętnie wybieranym prezentem dla chłopca z okazji pierwszej komunii jest też zegarek. Ten elegancki drobiazg ma funkcję praktyczną, podkreśla też wejście młodego człowieka w świat dorosłych członków Kościoła, a zatem jego dojrzałość. Zegarek wręczony w podarunku to symboliczne przyjęcie dziecka do grupy osób samodzielnie podejmujących decyzje i umiejących zaplanować zajęcia zgodnie z rytmem odmierzanego przez wskazówki. Taki upominek jest uniwersalny i sprawdzi się także w przypadku dziewczynki.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.