19 kwietnia 2024

Choć jeszcze kilka lat temu odpowiedź na pytanie zadane w tytule byłaby przecząca, dziś możemy powiedzieć z całą pewnością, że poszetki wróciły do łask, a nawet doczekały się swoistego renesansu.

Czym jest poszetka?

Mianem poszetki określa się niewielką, ozdobną chustkę, którą umieszcza się w brustaszy, czyli niewielkiej kieszonce, znajdującej się po lewej stronie marynarki. Choć wydawać by się mogło, że jest to jedynie niewielki dodatek do garnituru, to wrażenie nie mogłoby być bardziej odległe od prawdy.

Podczas gdy poszetka rzeczywiście nie wyróżnia się rozmiarem, jest to element stroju, który może zupełnie odmienić jego charakter. Co za tym idzie, warto zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej poszetki tak, by uzyskany efekt końcowy stał się wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem, które zapewni elegancki wygląd.

Jak dobrać poszetkę do stylizacji?

Dobór poszetki do stylizacji jest uzależniony w głównej mierze od gustu mężczyzny, jednak istnieją pewne zasady, o których nie można zapominać. Przede wszystkim, poszetkę dobiera się na zasadzie dopasowania lub kontrastu: przykładowo, czerwony krawat można zestawić z dopasowaną do niego poszetką w zbliżonym odcieniu lub wręcz przeciwnie: postawić na chustkę w odcieniach kontrastującej z czerwienią zieleni.

Ponadto, dozwolone jest stosowanie odmiennych wzorów, biorąc pod uwagę, że znalezienie idealnego dopasowania pomiędzy krawatem a poszetką jest wyjątkowo trudne. Na szczęście, możliwe jest stworzenie kompletu także w przypadku odmiennych wzorów. Szeroki wybór wysokiej jakości poszetek można znaleźć na stronie https://bytom.com.pl/c-poszetki, gdzie dostępne są wysokogatunkowe chustki w rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Noszenie poszetki bez krawata czy muchy także jest dozwolone: pozwala na uzyskanie niezobowiązującego, eleganckiego looku. To świetna opcja np. na spotkania biznesowe dla panów, którzy chcą prezentować się stylowo!

O czym warto pamiętać?

Kwestią absolutnie podstawową, o której już wspominaliśmy, jest odpowiednie dopasowanie poszetki do krawata na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. Jednak ponadto, nie można zapominać również o kilku dodatkowych zasadach, które są istotne, gdy chcemy nosić poszetkę.

Nim nadejdzie dzień, kiedy postanowimy umieścić poszetkę w brustaszy, warto zapoznać się z metodami jej składania tak, by prezentowała się stylowo. Wśród dostępnych opcji znajdują się m.in. „puff” czy metoda „4 rogi”. Warto opanować wybraną metodę tak, by uzyskany efekt końcowy pozwalał na zachowanie eleganckiego wyglądu.

Nie można zapominać również o tym, że sam zakup poszetki i jej odpowiednie ułożenie to nie wszystko. Ponadto, należy pamiętać o tym, by co jakiś czas poprawiać chusteczkę w brustaszy: w innym wypadku może okazać się, że poszetka będzie wyglądała, jakby miała wypaść z kieszonki, co sprawi, że ostateczny wygląd stylizacji będzie nieco niechlujny.

Poszetka może stać się wyjątkowo stylowym elementem stroju. Wystarczy dokładnie zastanowić się, jak chcemy się prezentować i odpowiednio dopasować poszetkę do reszty stylizacji!