alvaro-cvg-mw8izdx7n8e-unsplash1

Jak zorganizować wymarzone wesele? Kilka porad.

Nie ma co ukrywać, że dzień ślubu i wesela to dla większości osób jeden z najważniejszych momentów w życiu. Niemniej jednak, organizacja wesela to zadanie, które może przerosnąć niejednego. Wszystko dlatego, że trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów, tak aby dzień wesela był niezapomniany i wyjątkowy.

Od czego zacząć?

Jeśli chodzi o organizację wesela, to jest kilka istotnych kwestii, którymi trzeba zająć się jak najszybciej. Nawet te pary, które planują uroczystość z dużym wyprzedzeniem, zaraz po zaręczynach powinny zorientować się w ofercie sal, fotografów i muzyków weselnych w okolicy. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że najpopularniejsze sale weselne są zarezerwowane na nawet dwa lata do przodu, podobnie jak zespoły i fotografowie.

To dobry moment, by określić, jakim budżetem się dysponuje. Dokładna analiza kwoty, jaką można przeznaczyć na wesele, ułatwi wiele rzeczy. Trzeba pamiętać o tym, że w przypadku ograniczonego budżetu wiele rzeczy można zorganizować na własną rękę. Mowa tutaj między innymi o makijażu i fryzurze,samodzielnym przygotowaniu dekoracji kwiatowych czy też ozdobieniu sali weselnej. Takie rzeczy jak obrączki ślubne można kupić w lombardzie, gdzie ich cena jest znacznie niższa niż w salonach jubilerskich.

Co ze stylizacją?

Te panie, które sądzą, że zakup sukni ślubnej musi być ogromnym wydatkiem, są w błędzie. Coraz większa liczba pań młodych decyduje się na kupno prostych, białych sukienek, które znaleźć można w każdej sieciówce.

Kobiety, które preferują ślubną klasykę, mogą z kolei zdecydować się na wypożyczenie sukni, co jest w ostatnich latach coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Przy planowaniu ślubnych stylizacji nie wolno zapomnieć o garniturze dla pana młodego. Większość mężczyzn stawia na klasyczne, ponadczasowe czarne garnitury, podczas gdy inni preferują w dniu ślubu nutkę szaleństwa i wybierają nieco bardziej niestandardowe zestawy.

Wesele – dla państwa młodych czy dla gości?

Wiele par narzeczonych popełnia błąd, dopasowując styl swojej uroczystości weselnej do oczekiwań rodziny i znajomych. Tymczasem warto zdawać sobie sprawę z tego, że dzień wesela i ślubu to święto młodej pary, dlatego to ich potrzeby powinny być brane pod uwagę jako pierwsze.

Jeśli para młoda marzy o skromnej, kameralnej uroczystości – nic nie stoi na przeszkodzie, by taką właśnie zorganizować, wbrew oczekiwaniom rodziców. 

Oczywiście, goście z pewnością będą mile zaskoczeni różnego rodzaju atrakcjami, które umieją ślubną uroczystość. Warto tutaj wspomnieć o fotobudce, czekoladowej fontannie czy też pokazach sztucznych ogni, które nawet skromną uroczystość zamieniają w prawdziwą fetę.

Ślubnym przygotowaniom bardzo często towarzyszą nerwy i stres.  Tymczasem warto zdać sobie sprawę z tego, że wesele to bardzo radosna uroczystość, dlatego w trakcie przygotowań warto zachować luz i swobodę. Nawet jeśli nie wszystkie szczegóły zostaną dopięte na ostatni guzik – z pewnością nikt tego nie zauważy. W końcu w tym dniu najbardziej liczy się celebracja miłości.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.