20220726103914_pexels-photo-1586973.jpeg (1)

Jak się ubrać na spotkanie biznesowe? Poznaj zasady, których należy przestrzegać

Spotkania biznesowe, podobnie zresztą jak spotkania rodzinne o nieco bardziej oficjalnym charakterze, rządzą się swoimi prawami. Niektóre elementy stroju są jak najbardziej wskazane, podczas gdy inne – nie będą mile widziane. Dowiedz się, co założyć na biznesowe spotkanie, by nie popełnić modowego faux pas!

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

W tym powiedzeniu jest wiele prawdy: gdy przygotowujesz się do spotkania biznesowego, strona merytoryczna jest równie ważna co Twój wygląd. Chodzi nie tylko o to, by zadbać o siebie – przyjść na spotkanie z wypielęgnowanymi dłońmi czy starannie ułożoną fryzurą: musisz spodobać się partnerom biznesowym również jeśli chodzi o Twój strój.

Uwaga: nie chodzi nam o to, by Twoja kreacja przykuwała uwagę. Wręcz przeciwnie – dobrze dobrany strój biznesowy jest profesjonalny i prosty. Wszelkie rzucające się w oczy dodatki czy wyzywające sukienki to nie najlepszy wybór!

Czy kolory mają znaczenie?

Kolor Twojej kreacji ma duże znaczenie, gdy wybierasz się na spotkanie biznesowe. Postaw na neutralne, profesjonalne barwy, które sprawią, że Twoi rozmówcy wezmą Cię na poważnie, a zarazem nie będą zdekoncentrowani przez feerię kolorów. Wśród wariantów, które zdecydowanie powinnaś rozważyć, znajdują się m.in. odcienie czerni, granatowego, bieli czy beżu, ewentualnie delikatne, pastelowe odcienie różu czy niebieskiego. Stylizacje stworzone z użyciem tych barw zapewnią Ci wygląd, który sprawi, że inni będą patrzeć na Ciebie z respektem: to z pewnością ułatwi prowadzenie biznesowych negocjacji!

Unikaj raczej intensywnych kolorów, które są świetnym wyborem na wieczorną imprezę w gronie przyjaciół, jednak nie sprawią dobrego wrażenia podczas spotkania biznesowego. Intensywna czerwień jest seksowna, a intrygujący, cukierkowy róż pozwala przykuć uwagę otoczenia, jednak nie o to chodzi, gdy wybierasz się na kolację z kontrahentami!

Jak skompletować strój?

Wybierając stylizację na spotkanie biznesowe, kieruj się zasadą, że im więcej, tym lepiej – przynajmniej jeśli chodzi o długość.  Przykładowo, sukienka midi to zdecydowanie lepszy wybór niż mini – będziesz prezentować się profesjonalnie, a jednocześnie zachowasz komfort. Sukienki maxi nie są polecane na spotkania biznesowe, przede wszystkim z uwagi na to, że są uważane za nazbyt eleganckie – taki krój zdecydowanie lepiej sprawdzi się podczas oficjalnych, wieczornych wyjść.

Rozwiązaniem, które zapewni Ci komfort, a przy tym odpowiednią prezencję, będą także eleganckie bluzki damskie, połączone z garniturowymi spodniami bądź ołówkową spódnicą. To świetna opcja, dzięki której będziesz prezentować się stylowo i profesjonalnie, a przy tym – jeśli nie przepadasz za sukienkami, będziesz czuć się dużo pewniej i bardziej komfortowo, a to także bardzo istotna kwestia podczas biznesowych negocjacji.

Mamy nadzieję, że teraz dobór odpowiedniego stroju biznesowego będzie dla Ciebie nieco prostszy. W razie wątpliwości pamiętaj, że jeśli chodzi o biznesowe konferencje i inne tego typu eventy, lepiej jest ubrać się zbyt skromnie niż nazbyt wyzywająco!

Materiał zewnętrzny

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.