9,10,11

Praktyki w małej redakcji dziennikarskiej – co one nam dadzą?

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób decyduje się na to, by rozpocząć przygodę z dziennikarstwem. Zdarza się, że coraz częściej piszemy sobie teksty „do szuflady”, które nigdy mają z pozoru nie ujrzeć światła dziennego. Niemniej jednak niektórzy z nas mają również o wiele większe ambicje i pragną tworzyć i kreować treści, które porwą przysłowiowe tłumy, a także zainspirują szersze grono czytelników. Jednocześnie wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób można rozpocząć. Nie da się bowiem ukryć, że nie będzie to najłatwiejsze zadanie. Zwykle wydaje się nam, że możemy założyć własną stronę internetową i po prostu tam publikować stworzone teksty. Jednak kto je wtedy przeczyta? Z pewnością niewielu. Wobec tego z pomocą mogą nam przyjść małe redakcje internetowe, a także zaoferowane nam praktyki.

Praktyki w redakcji internetowej jako sposób na produktywne spędzenie wolnego czasu

Każdy z nas w ciągu dnia ma choć jedną lub dwie godzinki wolnego czasu, kiedy to tak naprawdę zastanawiamy się, co możemy ze sobą zrobić. Wobec tego, jeśli czujemy w sobie zapędy dziennikarskie, to ten czas możemy spożytkować właśnie na praktyki zawodowe w małej redakcji internetowej jak np. ag-polska.pl. Jest to jeden z lepszych sposobów na to, by nasze teksty, które chowamy do szuflady, ujrzały światło dzienne. Koniecznie trzeba podkreślić, że praktyki w małej redakcji internetowej dopasują się całkowicie do naszych potrzeb. W praktyce więc nie musimy się obawiać tego, że nasz grafik nagle stanie się zbyt napięty. Możemy bowiem poświęcić na to 2 lub 3 godziny dziennie, a tym samym nabierać cennego doświadczenia. W ten sposób, być może w przyszłości uda się nam uzyskać cały etat w redakcji? Warto więc rozwijać swoje pasje i talenty.

Praktyki w małej redakcji internetowej, nawet jeśli nie posiadasz doświadczenia

W momencie kiedy nie posiadamy doświadczenia, kierunkowego wykształcenia czy innych certyfikatów, a jedyne czym dysponujemy to amatorskie portfolio, wówczas wydaje się nam, że mamy marne szanse publikować na łamach portali. Nic jednak bardziej mylnego! To właśnie małe redakcje jak np. AG-Polska są w stanie zapewnić nam miejsce na start. Zwykle przyjmują one w swoje szeregi każdego praktykanta, który da im próbkę swoich umiejętności. Wykorzystajmy więc nasze teksty do tego, by przekonać do siebie takich redaktorów i zdobyć miejsce w szeregach dziennikarzy jako praktykant. To cenne doświadczenie ma bowiem ogromny potencjał na przyszłość, więc z pewnością tej decyzji nie pożałujemy.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.