8f3a38dfc49b95cb006ed748d4a6e2bf

Jaką wędkę Savage Gear wybrać ?

Wędka to długa, elastyczna tyczka z żyłką przymocowaną do jednego końca i ciężarkiem na drugim. Służy do łowienia ryb, wrzucając ją do wody i czekając, aż ryba złapie przynętę.

Wędka może być wykonana z różnych materiałów, takich jak: drewno, włókno szklane lub metal. Wędki mają zwykle długość od trzech do dziesięciu stóp (1-3 metry) i średnią długość sześciu stóp (2 metry).

Rodzaje wędek i ich charakterystyka

Wędki muchowe są zazwyczaj wykonane z grafitu, włókna szklanego lub kombinacji tych dwóch materiałów. Spinningi są zwykle wykonane z grafitu lub włókna szklanego. Wędki muchowe przeznaczone są do zarzucania linki muchowej z przymocowaną do niej muchą. Wędki spinningowe przeznaczone są do łowienia ryb na przynętę przymocowaną do przynęty lub sztucznej przynęty. . Wędka muchowa to rodzaj wędki przeznaczonej do zarzucania linki muchowej z zamocowaną muchą. Wędki muchowe są klasyfikowane jako „full flex” lub „umiarkowanie sztywne”. Wędki Full flex oferują wędkarzowi maksymalną odległość wyrzutu i zazwyczaj mają mniejszą moc niż umiarkowanie sztywne wędziska. Średnio sztywne wędki oferują większą moc i są łatwiejsze do rzucania na krótkich dystansach. . Chociaż muchówki są przeznaczone do rzucania sznurkiem muchowym, mogą być również używane do łowienia na przynętę. Wędki spinningowe przeznaczone są do łowienia na przynęty mocowane do wielu różnych rodzajów sztucznych przynęt, takich jak: spinnerbaity, crankbaity, buzzbaity i przynęty topikowe.

Wędki Savage Gear – zalety i ich specyfikacja

Dobra wędka to połowa sukcesu każdego wędkarza. Niezależnie od tego czy jesteś doświadczonym wędkarzem lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z wędkarstwem, powinieneś zaopatrzeć się w dobry sprzęt spinningowy. Wielu zadowolonych pasjonatów poleca wędki Savage Gear. Wędki, o których mowa posiadają ultrawygodne uchwyty, lekkie blanki oraz dobrej jakości przelotki. Firma dla swoich klientów przygotowała wachlarz wędzisk, które różnią się między sobą wagą, długością oraz ciężarem wyrzutu. Możesz dostać wędkę Savage Gear nawet do ponad 3m i o wadze w przedziale od 76g do 200g. Wędki Savage Gear sprawdzają się na każdym łowisku oraz współgrają zarówno z lekkimi jak i z ciężkimi przynętami.

Poniżej przedstawiamy szczegółową specyfikację wędek Savage Gear :

Ciężar wyrzutowy:

  • Ultra Light (do 6g)
  • Light (do 12g)
  • Medium Light (do 20g)
  • Medium (do 40g)
  • Medium Heavy (do 60g)
  • Heavy (do 100g)
  • Extra heavy (>101g)

Długość wędki :

  • w przedziale od 181cm do ponad 300cm

Podsumowanie

Jeżeli poszukujesz najlepszej wędki spinningowej na rynku, powinieneś wybrać wędkę amerykańskiego producenta Savage Gear !

Materiał zewnętrzny

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.