mrugowski

Jak usunąć wgniecenie po stłuczce?

Nie da się ukryć, że na polskich drogach praktycznie zawsze wiele się dzieje. Delikatne stłuczki, a także poważniejsze wypadki chyba na dobre wpisały się już w charakterystykę poruszania się po naszych drogach. Oczywiście kierowcy z pewnością również przyzwyczaili się już do tego, że raz na jakiś czas będą musieli zmierzyć się z defektami karoserii, które powstały właśnie na skutek drobnych kolizji. Najczęściej na tego typu uszkodzenia narażone są drzwi oraz zderzaki. Elementy te jednocześnie wpływają na ogólny wygląd całego pojazdu. Wobec tego dość szybko zachodzi konieczność przeprowadzenia stosownych napraw. Jak zatem można skutecznie usunąć wgniecenie po drobnej stłuczce?

Czy warto samodzielnie „wypychać” blachy?

Kierowcy zwykle mają dwie możliwości, jeśli w ich karoserii pojawiło się wgniecenie po stłuczce. Przede wszystkim mogą się oni zdecydować na wizytę w profesjonalnym zakładzie blacharsko lakierniczym jak np. MRUGOWSKI Auto, zaś z drugiej strony mogą oni podjąć się tradycyjnego wypychania blach całkowicie samodzielnie. To właśnie drugie rozwiązanie wybierane jest znacznie częściej, gdyż kierowcy liczą na to, że uda się im w ten sposób znacznie zredukować koszty. Jednak czy będzie tak w rzeczywistości? Jest to kwestia mocno wątpliwa. Samochodowe blachy są w istocie dość delikatne, a przy tym nie można zapominać o tym, że znajduje się na nich dość cienka warstwa lakieru. Do przywrócenia im pożądanego kształtu są więc potrzebne odpowiednie narzędzia- nie tylko młotek, a także i solidna porcja wiedzy. Wypychając taki ślad po stłuczce samodzielnie, kierowcy mogą uszkodzić powłokę lakierniczą, a w efekcie doprowadzić do jeszcze większych zniszczeń i kosztowniejszych reperacji. Czy więc warto samodzielnie prostować zderzaki i drzwi? O ile nie mamy w tym żadnej wprawy, to z pewnością nie będzie to najlepszym rozwiązaniem.

Profesjonalne usuwanie pamiątek po stłuczce lub kolizji drogowej

Nie da się ukryć, że o wiele lepszym rozwiązaniem będzie postawienie w tym zakresie na profesjonalne usługi i pomoc. Oferują ją przede wszystkim zakłady blacharsko lakiernicze jak chociażby  MRUGOWSKI Auto czy wiele innych. Pracują w nich doświadczeni fachowcy, który nie jedną pamiątek po stłuczce już zdążyli usunąć. Dodatkowo posiadają oni szereg narzędzi, które pozwolą na kompleksowe wyprostowanie blach, jednocześnie nie naruszając przy tym powłoki lakierniczej. W ten sposób kierowcy będą mogli wyjechać z danego zakładu samochodem, który będzie się prezentował tak, jakby dopiero zjechał z linii produkcyjnej.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.