20221019153502_pexels-photo-842548.jpeg

Czym jest internet światłowód i jakie są jego zalety?

W obecnych czasach większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez pomocy internetu. Ważną kwestią jest jednak szybki dostęp do danych, co nie zawsze jest on nam w stanie zagwarantować. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników, powstał jednak internet światłowód – dowiedz się, co to takiego i poznaj jego zalety!

Czym jest internet światłowód?

W przeciwieństwie do tradycyjnego internetu, światłowód wykonany jest z połączenia włókna szklanego oraz tworzyw sztucznych, umożliwiając przesyłanie wszelkich danych przy użyciu fali świetlnej o bardzo dużej prędkości. Sposób ten umożliwia dostarczanie sygnału bez zakłóceń, które w przypadku standardowego internetu często powodowane są przez wiele czynników zewnętrznych, takich jak silne opady deszczu lub śniegu, burze czy wichury. Posiadając jednak internet światłowód nie trzeba się martwić o zerwanie łącza nawet wtedy, gdy warunki są wyjątkowo niekorzystne. Sprawdza się on zarówno jako internet domowy, jak i internet wykorzystywany w biurach, gdzie w jednym pomieszczeniu znajduje się wiele sprzętów korzystających z połączenia. Warto również wiedzieć, że światłowód wykorzystywany jest nie tylko do przesyłania danych internetowych – z powodzeniem przesyła również wysokiej jakości sygnał telefoniczny oraz telewizyjny. 

Jakie są zalety internetu światłowodowego?

Decydując się na internet stacjonarny lub internet mobilny w postaci światłowodu można spodziewać się niemal ekspresowego pobierania czy przesyłania danych. Staje się to przydatne nie tylko podczas pracy, ale także rozrywki – dzięki wysokiej prędkości łącza bez problemu obejrzysz film w rozdzielczości 4K lub weźmiesz udział w rozgrywkach gamingowych, nie martwiąc się o lagi lub kiepską jakość efektów wizualnych w danej grze. 

Szybkość wysyłania danych i stabilne łącze dotyczy również sytuacji, kiedy z jednej sieci korzysta w tym samym czasie kilka osób. Internet światłowód sprawdza się z tego względu doskonale w różnego rodzaju firmach, usprawniając wszelkie wykonywane na komputerze czynności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Bardzo istotną kwestią jest również jego niska awaryjność, która znacząco odróżnia go od tradycyjnego internetu stacjonarnego. 

Internet światłowodowy to nowoczesna technologia, stworzona w odpowiedzi na rosnące potrzeby użytkowników potrzebujących i chcących sprawnie poruszać się po sieci. Jeżeli zależy ci na posiadaniu wyjątkowo szybkiego internetu domowego, wystarczy, że wybierzesz firmę oferującą założenie światłowodu – firmy telekomunikacyjne często posiadają również korzystne oferty dla nowych klientów, dzięki czemu niewielkim kosztem można liczyć na wiele korzyści, jakie płyną z posiadania internetu światłowodowego. 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.