20221107180552_pexels-photo-10899641.jpeg

Stare Miasto w Gdańsku – miejsce pełne historii

Gdańsk to jedno z polskich miast, które każdy powinien odwiedzić. To tutaj rozegrało się wiele wydarzeń, które miały wpływ na całą historię Polski. Miasto pełne jest zabytków, ciekawych miejsc dla małych i dużych. Na każdy kroku można natknąć się na  miejsca warte zwiedzenia. Niewątpliwą zaletą jest lokalizacja nad samym morzem, która zachęca do wypoczynku, spacerów po plaży, wdychania morskiej bryzy. Będąc w mieście Gdańsk, nie sposób się nudzić. Zwiedzanie warto zacząć od Starego Miasta. To niezwykle miejsce, które sprawia, że turyści chętnie tu wracają. Co warto zobaczyć? Gdzie wybrać nocleg, aby zwiedzanie Gdańska było komfortowe?

Stare Miasto w Gdańsku – co warto zobaczyć?

Gdańsk to nie tylko Stare Miasto, ale również Główne Miasto. Wiele osób myli te dwie dzielnice, ale warto je odróżnić. Obie są warte zobaczenia i odkrycia. Stare Miasto należy do północnej części Śródmieścia, graniczy z osiedlami Aniołki, Młyńska, styka się z Motławą, graniczy z ulicą Podwale Staromiejskie, Nowymi Ogrodami i Grodziskiem. Rejon jest dość duży, dlatego warto przeznaczyć sporo czasu, aby zobaczyć niezwykle miejsca i poczuć atmosferę Gdańska. Zabytki na Starym Mieście, które warto zwiedzić to Ratusz z końca XV wieku z Nadbałtyckim Centrum Kultury, Średniowieczny Wielki Młyn na Wyspie Młyńskiej oraz Mały Młyn. Dużą atrakcją dla turystów są pięknie odnowione kamienice np. Dom Trzech Kaznodziei czy Dom Opatów Pelplińskich. Warta zobaczenia jest Poczta Polska, w której znajduje się słynne Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, a także liczne kościoły. Na Starym Mieście jest ich aż 6, jest to m.in. kościół św. Katarzyny, bazylika św. Brygidy oraz legendarna bazylika Mariacka. Ciekawym budynkiem jest Dwór Artusa, przed którym znajduje się słynna na całą Polskę Fontanna Neptuna. Inne warto odwiedzenia miejsca to: budynek Wielkiej Zbrojowni z początku XVII wieku, Brama Żuraw, która jest jednocześnie dźwigiem portowym, Muzeum Bursztynu, ulica Mariacka i ulica Długa z licznym restauracjami i kawiarniami. 

Ile czasu przeznaczyć na zwiedzanie Starego Miasta Gdańsk?

Gdańsk to miasto, które kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Warto przeznaczyć kilka dni, aby odkryć je wszystkie, zwiedzić zabytki, przypomnieć sobie historię, a także pójść nad morze, przespacerować się po molo, po szerokiej plaży, pozbierać bursztyny. Warto znaleźć komfortowy hotel, aby po trudach zwiedzania odpocząć i przygotować się na kolejny dzień. Baza turystyczna w Gdańsku jest doskonale rozwinięta i każdy może znaleźć nocleg na miarę swoich potrzeb. Najlepsze hotele blisko Starego Miasta zachęcają, aby skorzystać z uroków Trójmiasta. Warto dodać, że Stare Miasto warto zobaczyć o każdej porze roku. Pięknie wygląda latem, ale równie okazale prezentuje się zimą czy jesienią. Plusem wypoczynku poza sezonem jest mniej turystów, bez problemu można znaleźć komfortowy hotel na Starym Mieście w Gdańsku

Hotel – Gdańsk Stare Miasto zaprasza

Aby komfortowo zwiedzać Gdańsk, warto znaleźć hotel w okolicach Starego Miasta. To doskonała lokalizacja, dzięki któremu zabytki i ciekawe miejsca, będą na wyciągniecie ręki. Aby pobyt w Gdańsku na długo pozostał w pamięci, warto zdecydować się na hotel z licznymi atrakcjami, które umilą pobyt oraz pozwolą poznać wyjątkową atmosferę Gdańska. Warto znaleźć hotel ze SPA czy basenem, który pozwoli odprężyć się po męczącym dniu, z przyjazną przestrzenią do relaksu i wytchnienia. Miejscem, w którym warto się zatrzymać, jest m.in. hotel Grano. To uroczy hotel położony w doskonałej lokalizacji, na Wyspie Spichrzów w samym centrum Gdańska. Hotel gwarantuje rodzinną atmosferę i luksusowy wypoczynek na najwyższym poziomie. Warto zapamiętać to miejsce, przyda się na pewno w trakcie planowania zwiedzania Gdańska i jego okolic. 

Są miasta, które powinien zwiedzić każdy Polak. To Warszawa, Kraków, Wrocław, Toruń i właśnie Gdańsk. Warto zaplanować kilkudniowy wyjazd, przespacerować się uliczkami Starego Miasta i zobaczyć niezwykłe, pełne historii miejsca. 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.