20221114141901_pexels-photo-905163.jpeg

Wybierz efektywną reklamę – wybierz model AIDA!

W dzisiejszych czasach wzbudzenie zainteresowania wśród potencjalnych klientów jest coraz większym wyzwaniem dla sklepów internetowych. Jedną ze skuteczniejszych strategii e-commerce jest model AIDA, który powstał już na początku XX wieku. Użycie go pozwala tworzyć treści, które mają sprawić, że potencjalny klient skorzysta z Twojej oferty i jeśli wykorzystamy model AIDAL, to będzie też do Ciebie z chęcią wracał.

Czym właściwie jest ten model AIDA?

AIDA to akronim, na który składają się cztery słowa w języku angielskim Attention, Interest, Desire i Action. Każde z nich stanowi konkretną pomoc w content marketingu i sprawia, że wiemy, co należy przekazać poprzez reklamę w pierwszej kolejności do naszego przyszłego konsumenta. W AIDA Attention to zdobycie uwagi klienta. Tworząc treści marketingowe, musimy pamiętać o tym, że najpierw należy zwrócić na siebie uwagę klienta. Gdy uda nam się przyciągnąć uwagę to warto zachęcić do dalszego czytania poprzez Interest, czyli moment, w którym wzbudzamy jego zainteresowanie. Desire służy nam do tego, żeby konsument poznał dany produkt i zaczął odczuwać pragnienie posiadania go. Kiedy zainteresowanie produktem jest już bardzo duże, to kolejnym etapem jest wezwanie do działania, czyli Action, kiedy bezpośrednio sugerujemy jak w łatwy sposób zrealizować pragnienie zakupu.

Wykorzystanie modelu AIDA – jak tworzyć treści?

Walcząc, o przyciągniecie uwagi i o przekonanie konsumentów do decyzji zakupowej warto zapoznać się z tym, jak działa model AIDA. Przykład możecie znaleźć zarówno w wielu prężnie działających sklepach internetowych, jak i na stronach, na których specjaliści w branży e-commerce dzielą się swoją wiedzą adwords-seo.pl/przyklad-modelu-aida/. W modelu AIDA kluczowe jest, aby konsekwentnie realizować kolejne kroki, aż do ostatniego etapu lejka zakupowego, którym może być nie tylko Action. Jeśli dobrze zrealizujemy wszystkie etapy, to można także spróbować wdrożyć piąty, którego celem jest zatrzymanie naszego klienta przy naszej marce lub ofercie.

Jeśli dobrze zapoznamy się ze sposobami na przyciągnięcie uwagi i uda Ci się poprawić sprzedaż Twojej firmy, to podstawowy model można rozbudować o kolejny etap. Co więcej, model AIDA ma za zadanie zwrócić uwagę odbiorcy poprzez zwrócenie się do jego wątpliwość, potrzeb lub oczekiwań. Następnie, kiedy przejdziemy do pokazania problemu szerzej, czy może sposobu na zrealizowanie oczekiwań powinniśmy, wykorzystując język korzyści zapewnić go, że skorzystanie z naszego produktu da mu spełnienie potrzeb, czy poczucie bezpieczeństwa. Call to action to często jeden z ważniejszych etapów, który decyduje o zakupie produktu, ponieważ jeśli w poprzednim kroku wzbudziliśmy pragnienie, to decyzja o skorzystaniu z naszej oferty może zależeć od wygody realizacji zakupów. 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.