20221114202109_gf65041efd0e7d9dda2c9fead3942d368080d678b715e855e58e476940be7dda7f2a380cfbe5e5bd703e0036e74f02329_640.jpg

Spa i sauna w Zakopanem – idealny odpoczynek

Każdy z nas odpoczywa na swój indywidualny sposób. Dla jednych odpoczynkiem są na przykład długie spacery i aktywność fizyczna. Inni zaś lubią relaks zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Ważne jest, by znaleźć w życiu sposób, dzięki któremu jesteśmy wypoczęci i możemy zapomnieć o trwogach dnia codziennego. Z myślą o tych, którzy cenią sobie spokój, relaks w basenie, saunie, czy podczas prawdziwego masażu wykonywanego przez specjalistów powstało miejsce boutiquegiewont.pl.

Najważniejszą częścią, rozbudowanej strefy Spa w tym miejscu są oczywiście sauny. Można je nazwać miejscem, które nie tylko ogrzewa organizm, relaksuje ciało, ale i leczy. Pobyty w saunie korzystnie wpływają na metabolizm, a także na kondycję i regenerację mięśni. Sauna może wzmocnić siły witalne organizmu. Przebywanie w saunie zapewnia naszej skórze lepsze wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych, w efekcie którego kosmetyki wnikną głębiej nawet po standardowej aplikacji. Często przed sauną zaleca się stosowanie balsamów, a także odżywek. Zaledwie kilkanaście minut może wpłynąć pozytywnie na szybsze oczyszczenie organizmu z toksyn, a także wspomaga drożność dróg oddechowych. W saunie zaleca się przebywać osobom, którym zależy na pobudzenie krążenia.

Sauna to niewielkie pomieszczenie, które ma ogromny potencjał prozdrowotny. W naszym obiekcie dostępna jest klasyczna sauna fińska, nazywana często sauną aromatyczną oraz sauna sucha. Saunę fińską nazywa się aromatyczną, ponieważ do dostępnych w niej węgielków często dodaje się różnego rodzaju aromaty, mające również właściwości zdrowotne. Sauny fińskie to nieduże pomieszczenia z schodkowo umieszczonymi ławami drewnianymi. Różni się od łaźni parowej przede wszystkim brakiem widocznej pary, która dla wielu użytkowników bywa drażniąca. Historia saun fińskich wywodzi się oczywiście z Finlandii – saunę tą charakteryzują temperatury sięgające nawet 12 stopni Celsjusza i niewielka wilgotność. Pozwala na oczyszczenie cery – otwiera  nasze pory. Sauna sucha za to wpływa bardziej na oczyszczanie organizmu od wewnątrz, z wszelkich toksyn, a także ma właściwości odchudzające. Jeden seans w saunie suchej pozwala spalić nawet 300 kalorii.

Sauny mogą wpływać pozytywnie na nasz układ nerwowy, kostny, oddechowy, ale mogą też szkodzić. Z sauny nie powinny korzystać osoby z nadwrażliwością naczynek krwionośnych, a także z chorobami serca.

Masaże Zakopane

W naszej strefie relaksu, prawdziwi profesjonaliści mogą wykonać gościom różne masaże. To świetny wybór zarówno dla mniej i bardziej aktywnych. Zakopane to miejsce blisko gór, szczytów i pięknych, malowniczych szlaków. Wiele osób wybiera się na długie spacery, po których warto zadbać o porządny masaż. Nasi masażyści oferują różne rodzaje – zależnie od potrzeb. Chętnie doradzą i wsłuchają się w potrzeby gości. Masaże również mogą wpłynąć na szybsze oczyszczanie organizmu, ale przede wszystkim – na naszą głowę i umysł. 

Oprócz masażów oraz saun, goście mogą również zaznać relaksu i odpoczynku w naszym basenie. Głębokość pozwala na spokojny odpoczynek osobom także nieumiejącym pływać. Temperatura jest odpowiednia do tego, by spędzić tam nawet długie godziny. Cała strefa spa oraz relaksu skonstruowana została z myślą o spokoju naszych gości, bez zbędnego pośpiechu i przepychu. Każdy, kto przekroczy jej próg, ma zagwarantowaną dozę relaksu. Niezależnie od tego czy skorzystamy tylko z basenu, czy również z sauny fińskiej, sauny suchej, czy profesjonalnego masażu. Wszystko ma zapewnić tutaj spokój ducha.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.