26 lutego 2024

Czy kojarzycie słynny serial dokumentalny kanały Discovery o nazwie „Złomowisko”? Jeśli tak, być może zapadł wam w pamięci widok szczególnej maszyny, na której pracował operator o pseudonimie „Kura”. Urządzenie to służyło do załadunku i rozładunku wagonów kolejowych oraz naczep przewożących stal. Profesjonalnie nazywa się to maszyną przeładunkową i posiada ona wiele możliwości przenoszenia stali i innych materiałów z miejsca na miejsce. Znajdują one zastosowanie w różnego rodzaju składach węgla, stali, złomu, a także miejscach rozładunku transportów. Jeśli właśnie takiej maszyny potrzebujecie dla swojej firmy, znajdziecie ją w ofercie atlas-poland.pl.

Maszyny przeładunkowe, poznaj je z bliska

Konstrukcja maszyn przeładunkowych jest bardzo ciekawa. W większości przypadków mają one czterokołowe podwozie, zapewniającą dużą mobilność oraz doskonałą  zwrotność. To bardzo ważne, wziąwszy pod uwagę trudne warunki terenowe, w których może im przyjść pracować. Jednostką zasilającą są silniki diesla, zapewniające dużą moc, a także stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Sterowanie urządzenie odbywa się z kabiny operatora, która mocowana jest na wysięgniku. Pozwala on podnieść kabinę ponad linię podwozia i wysunąć ją do przodu. Jest to niezbędna funkcjonalność do tego, by operator mógł dokonać rozładunku wagonów kolejowych. Czteroramienny chwytak zamocowany jest na składanym wysięgniku hydraulicznym, zapewniającym pełną swobodę ruchu w każdym kierunku. Zależnie od właściwego doboru maszyn, jednorazowo może on przenieść od 0,4 do 1,0 metra sześciennego złomu. W tym miejscu należy zaznaczyć, że dla zapewnienia sprawnej i wydajnej pracy, niezbędne jest takie dobranie urządzenia, by jego moc i rozmiary odpowiadały potrzebom firmy. Firma Atlas Poland posiada wykwalifikowaną obsługę techniczną, która pomoże w realizacji tego zadania. Dla zapewnienia bezpiecznej pracy niegrożącej niekontrolowanym przechyłem maszyny, każda z nich jest wyposażona w rozkładane stabilizatory. Muszą one być rozłożone przed każdym wykonaniem rozładunku lub załadunku.

Praktyczne zastosowania maszyn przeładunkowych Atlas Poland.pl

Wiele firm ma zapotrzebowanie na takie urządzenia. Nawet jeśli posiadają one już koparki gąsienicowe, ładowarki i inny ciężki sprzęt, to do transportu złomu na małych dystansach niezbędne są maszyny przeładunkowe. Są one bardzo zwrotne i zapewniają wszechstronne wykorzystanie. Mogą pomóc w rozładowaniu wagonów wypełnionych złomem, a także służą do załadowania surowcem rozdrabniaczy i prasonożyc. Bardzo ważną cechą tych urządzeń jest zgodność z dodatkowym osprzętem. Poza samym chwytakiem można do maszyn przeładunkowych zamontować nożyce tnące, które jeszcze przed transportem, pozwalają przeciąć długie elementy na krótsze fragmenty. Zdając sobie sprawę z tego, że dla wielu firm maszyny przeładunkowe są nowością, w naszej firmie można zamówić kompleksową ich obsługę techniczną. Klientom zapewniamy profesjonalny serwis, a także pełną dostępność części zamiennych. Atlas Kompakt to firma, która już od wielu lat specjalizuje się w sprzedaży maszyn, oferując przy tym wiele korzystnych form finansowania. Nasze kompletne rozwiązania dla biznesu to także wynajem sprzętów, które są w naszej ofercie. Jest to elastyczna forma dysponowania nimi, która odpowiada potrzebom wiele firm i daje możliwość pełnej kontroli kosztów. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Przygotujemy ofertę, która odpowie na wszystkie twoje potrzeby.