20221123202809_pexels-photo-4101143.jpeg

Terapia grupowa dla uzależnionych w Warszawie — dlaczego warto?

Terapia grupowa dla uzależnionych w Warszawie to skuteczny sposób na leczenie uzależnień od alkoholu, substancji psychoaktywnych i hazardu. Dla osób uzależnionych jest to ogromna szansa na uwolnienie się od uzależnień. Psychoterapia grupowa to możliwość nawiązania kontaktu i wymiany informacji o osobistych doświadczeniach z innymi ludźmi. Człowiek z uzależnieniem może cierpieć z powodu samotności, dlatego grupa terapeutyczna jest metodą na udział w życiu społecznym osób o podobnych problemach. Leczenie uzależnienia w trakcie terapii grupowej przynosi bardzo dobre efekty. Sprawdź, dlaczego warto poddać się psychoterapii w grupie.

1. Dla kogo terapia grupowa?

2. Dlaczego warto zapisać się na leczenie uzależnienia?

Wiele osób uzależnionych w ogóle nie widzi, że ma problem z używaniem substancji różnego pochodzenia lub z hazardem. Tak może być przez długi okres. Zwracanie uwagi przez członków rodziny nie daje żadnych efektów. Wiele osób chce skorzystać z leczenia uzależnień, dopiero gdy traci rodzinę, pracę lub majątek. W przypadku występowania zaburzeń psychicznych nie można liczyć na to, że same się wyeliminują. Mało kiedy dzieje się tak, że ktoś z dnia na dzień samodzielnie odstawia alkohol i w mocnym postanowieniu zachowania abstynencji trwa przez wiele lat. Pomocny będzie ośrodek leczenia uzależnień. Można zdecydować się na psychoterapię indywidualną lub terapię grupową. Przykładem jest terapia grupowa dla uzależnionych w Warszawie.

Dla kogo terapia grupowa?

W leczeniu uzależnień pacjent może czuć, że nie jest pozostawiony sam ze swoim problemem. Prócz terapeuty jest iluś członków grupy, którzy mierzą się z podobnymi zaburzeniami. Uczestnicy mają możliwość przyjrzenia się życiu innych osób. Nagle okazuje się, że pacjenci nie są skazani na życie poza społeczeństwem. Odrzucenie pogarsza samopoczucie. W grupie rodzi się jedność, której celem jest walka z trudnościami związanymi z danym uzależnieniem.

Dlaczego warto zapisać się na leczenie uzależnienia?

Osoba uzależniona krzywdzi nie tylko siebie, ale i całą swoją rodzinę. Przykładem są hazardziści. Najprawdopodobniej wielu z nich na początku uprawiania hazardu mogło żyć na dobrym poziomie. Rodzina mogła mieć spory majątek. W hazardzie jest tak, że może pojawić się wygrana, a następnie bardzo duża przegrana. Hazardziści chcą się „odkuć”. Stale liczą na swoje szczęście. W praktyce bywa tak, że chęć odzyskania przegranych pieniędzy napędza pragnienie dalszej gry za dużo większe stawki. W ten sposób można przegrać cały dobytek.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.