20221123124122_pexels-photo-3784391.jpeg

Najlepsze darmowe moduły do Prestashop – co wybrać do swojego sklepu internetowego?

Jeśli działasz w branży e-commerce, to z pewnością doskonale znasz oprogramowanie Prestashop. To właśnie na nim zbudowana jest większość sklepów internetowych; nawet renomowanych marek. Prestashop ma ogromny potencjał, ponieważ udostępniany jest na licencji open source. Oznacza to, że można dowolnie modyfikować sklep internetowy, a ponadto rozszerzać jego funkcjonalność o dodatkowe moduły. W poniższym artykule podpowiadamy, na jakie darmowe moduły warto zwrócić uwagę.

Czym są moduły Prestashop i czy warto je instalować?

Oprogramowanie sklepu internetowego Prestashop umożliwia rozbudowanie struktury sklepu przez instalowanie dodatkowych modułów. Niektóre z nich są płatne, ale jest też wiele przydatnych modułów, dostępnych zupełnie za darmo.

Moduły Prestashop to pewne mechanizmy, które można instalować, włączać i wyłączać. Nie ma to wpływu na główne działanie sklepu, natomiast pozwala dodać różnorodne funkcje.

Z pewnością warto więc rozbudować swoją stronę www o dodatkowe funkcjonalności, które uzyskasz dzięki modułom. Możesz zdecydować się na darmowe moduły, ale w razie potrzeby nie wahaj się inwestować również w te płatne. Moduły Prestashop są niezwykle funkcjonalne; zapewniają większy ruch i wskaźnik konwersji.

Najlepsze darmowe moduły Prestashop

  1. PrestaShop Checkout built with PayPal – moduł ten umożliwia zarządzanie różnymi rodzajami płatności z poziomu panelu administracyjnego.
  2. PrestaShop Marketing with Google – ten moduł pozwala połączyć sklep Prestashop z Google, co z kolei umożliwia promowanie go w takich sieciach jak Google Search, YouTube lub Gmail.
  3. PrestaShop Facebook – jest to moduł, dzięki któremu w łatwy sposób stworzysz skuteczne kampanie marketingowe na Facebooku i Instagramie. Plugin pozwala również zintegrować Messengera z twoim sklepem. Dużą zaletą jest również synchronizacja katalogu produktów z Facebookiem.
  4. SendinBlue (Email & Newsletter) – to moduł niezbędny do zarządzania e-mailami oraz marketingiem mobilnym SMS. Pozwala na łatwe przygotowanie masowych kampanii e-mailowych i SMS-owych oraz szybkie wysyłanie wiadomości.
  5. PayPal Official – coraz większa rzesza klientów decyduje się na płatności za pośrednictwem PayPal. Każdy współczesny sklep internetowy powinien zapewnić im taką możliwość. Zyskasz ją właśnie dzięki temu modułowi.
  6. 1-Click Upgrade – jest to moduł, który bardzo ułatwia pracę na oprogramowaniu, ponieważ umożliwia zaktualizowanie Prestashop jednym kliknięciem (jak sama nazwa wskazuje).

Jak zatem widać – Prestashop udostępnia swoim użytkownikom wiele darmowych modułów (wymienione wyżej to tylko kilka przydatnych propozycji). Warto przejrzeć ofertę i wybrać coś, co zwiększy funkcjonalność sklepu. Dzięki darmowym modułom możesz skutecznie zacząć sprzedawać bez żadnego wkładu finansowego w budowę zaawansowanej strony www.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.