14 kwietnia 2024

W prezencie z okazji Świąt Bożego Narodzenia kobiecie możesz podarować m.in. elegancką biżuterię. Sprawdzą się bransoletki, pierścionki, łańcuszki z zawieszkami czy kolczyki, a także stylowe zegarki modowe. Sprawdź, co jest aktualnie na topie – kilka wskazówek znajdziesz poniżej.

Najważniejsze biżuteryjne trendy

Pierścionek z dużym oczkiem

Co odróżnia jedne pierścionki od innych? Tak zwane oczko. Wyróżnia je przede wszystkim bogate zdobienie. Niezależnie od kamienia na obrączce zwracają one uwagę i przyciągają wzrok. Pierścionek z dużym oczkiem komponuje się z wieloma innymi elementami biżuterii.

Klasyczne piękno gwarantuje wyjątkowy kamień w centralnej części pierścionka. Pierścionki świetnie prezentują się jako uzupełnienie stylizacji – ozdabiają kobiece dłonie od wieków. Najlepiej sprawdzają się w stylizacjach boho oraz retro. Do wyboru jest wiele kształtów – m.in. serca, księżyc, kwiaty czy wzory geometryczne.

Chokery i inne naszyjniki

Na topie są aktualnie także naszyjniki i chokery, które można łączyć z casualowymi oraz wieczorowymi zestawami. Do wyboru masz wiele modeli – m.in. chokery srebrne, złote lub z tasiemek aksamitnych. Sprawdzą się jako samodzielny prezent albo w zestawie z bransoletką z łańcuchów. Im bardziej wyrazista i masywna biżuteria, tym bardziej popularna.

Zapomnij o minimalistycznej biżuterii! Na pierwszym planie jest nowoczesny i odważny design. Nie bój się zainwestować w naszyjniki łańcuchy ze złota – to trend, który nigdy nie wyjdzie z mody. Jeśli szukasz czegoś dla odważnej i pewnej siebie kobiety, zdecydowanie polecamy choker!

Emaliowana biżuteria inspirowana rokiem 2000

Modna jest też bardzo kolorowa biżuteria. Mogą to być kamienie, koraliki, różowe złoto – inspiracji nie brakuje. Ma być kolorowo! Wiele młodych dziewcząt nosi koraliki w pastelowych kolorach.

Swój renesans przeżywa także emaliowana biżuteria, rodem z lat 2000. Wyjątkowo modne są m.in. koraliki z kamieni półszlachetnych oraz z perłami. Postaw na zestaw składający się z łańcuszka oraz bransoletki, możesz też dobrać efektowne kolczyki. Łączy ze sobą ekstrawagancję i kobiecy styl.

Charmsy – ponadczasowe zawieszki

Nie przemija tez moda na charmsy – te drobne zawieszki możesz nosić razem z bransoletką albo z łańcuszkiem. Świetnie komponują się też z naszyjnikami w formie łańcuchów. Wyjątkowo modne są kolorowe charmsy w fantazyjne formy. Możesz wybrać różne kwiaty, owoce i ważne dla siebie symbole.