pexels-vlada-karpovich-6634854

Kosmetyki do higieny intymnej – co powinno znajdować się w ich składzie?

Higiena miejsc intymnych wymaga specjalnych kosmetyków, które są tak skomponowane, by oczyszczać, koić, łagodzić, nawilżać i wspierać naturalny mikrobiom. Stosowanie odpowiednich produktów umożliwia zmniejszenie ryzyka pojawienia się infekcji i komfort w każdych warunkach. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego dla siebie kosmetyku? Oczywiście składem. Dowiedz się, jakie składniki powinny zawierać kosmetyki do higieny intymnej.

Składniki, które dbają o naturalny mikrobiom

Miejsca intymne narażone są na powstawanie infekcji i związane z nimi nieprzyjemności. Za ich ochronę odpowiada naturalny mikrobiom, który jest niczym tarcza, zapobiegająca wniknięciu niechcianych bakterii. Naturalny mikrobiom to dobre bakterie, które są niezbędne w miejscach intymnych. W najlepszych kosmetykach do higieny intymnej znajdują się składniki, które wspierają prawidłową mikroflorę, zapewniając jej odpowiednie warunki. Jakie to składniki? Przede wszystkim są to prebiotyki i probiotyki, które poprawiają także nawilżenie, niwelując uczucie suchości.

Równowaga pH – jak ją przywrócić i utrzymać?

Zachowanie fizjologicznego pH miejsc intymnych jest niezbędne dla ich ochrony przed wpływem czynników zewnętrznych. Kosmetyki do higieny intymnej zawierają w swoim składzie takie substancje, jak kwas mlekowy, który balansuje skórę, umożliwiając przywrócenie i zachowanie właściwego pH. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko pojawiania się infekcji i związanych z nimi niedogodności w postaci świądu czy pieczenia. Wybieraj więc produkty z kwasem mlekowym, wspierającym właściwy balans skóry.

Kojenie, łagodzenie i ochrona – zadanie kosmetyków do higieny intymnej

Miejsca intymne narażone są na podrażnienia, nawet w czasie zwykłej aktywności, dlatego warto sięgać po kosmetyki do higieny intymnej, które w swojej recepturze zawierają także substancje kojące i łagodzące. Popularnymi i bardzo dobrze działającymi składnikami tego typu są alantoina oraz D-pantenol. Mają one także działanie regenerujące i odświeżające, korzystnie wpływając na złagodzenie i odbudowę przy podrażnieniach. Działają ochronnie i zapobiegają ich pojawieniu się.

W składzie kosmetyków do higieny intymnej znajdziesz także substancje nawilżające, jak kwas hialuronowy, który zapobiega powstawaniu suchości, mogącej być przyczyną otarć i niewielkich uszkodzeń, mogących prowadzić do infekcji i powodujących niedogodności. Wiele kosmetyków ma naturalny skład, działając łagodnie, a jednocześnie aktywnie i skutecznie.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.