20221123115144_ge25a50bca55a85d6351e9dc9ee2ec768292c026a955db7e9e85354f52e9cae45fbafd7667bb1632554fa5c25623dec229ef9b4ab73a9b91420c10561c660693a_640.jpg

Biustonosze damskie — jak dobrać właściwy model i rozmiar? 

Dobrze dopasowany biustonosz sprawia, że piersi wyglądają wspaniale. Jednak wcale nie to jest najważniejsze! Kluczowe jest bowiem to, że dzięki takiemu stanikowi możemy cieszyć się wygodą przez cały dzień, nie czując nawet, że mamy go na sobie. Sprawdźmy więc, na co należy zwracać uwagę, wybierając biustonosze damskie. 

Jaki rozmiar biustonosza wybrać? 

Dobór odpowiedniego rozmiaru to już połowa drogi do kupna idealnie dopasowanego biustonosza. Dlatego, zanim ruszymy na zakupy, musimy koniecznie ustalić, jaki jest nasz rozmiar. Pytanie tylko, jak to właściwie zrobić? Okazuje się, że jest to całkiem proste zadanie. W tym celu potrzebny będzie nam jedynie centymetr krawiecki oraz tabela rozmiarów biustonoszy. Tę drugą z łatwością znajdziemy w internecie. I co teraz? 

Do ustalenia rozmiaru biustonosza niezbędne są dwa pomiary, a dokładniej obwód biustu oraz bezpośrednio pod nim. Pobierając te miary, należy stać wyprostowaną, ale i przy tym rozluźnioną. Gdy liczby są nam już znane, wystarczy już jedynie dopasować je do tych w tabelce.

Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi? 

Biustonosze damskie dostępne są w wielu różnych wariantach. Modele różnią się nie tylko rozmiarem, ale i kształtem — zupełnie tak, jak kobiece piersi. Dlatego też przy ich wyborze warto pamiętać o tym, by odpowiednio dopasować model także pod tym względem. Dzięki temu uzyskamy zarówno idealne proporcje, jak i komfort. 

Bez wątpienia największy kłopot z doborem stanika mają panie z dużym biustem. Trudno jest znaleźć model, który będzie jednocześnie dobrze podtrzymywał piersi i odciążał kręgosłup, a przy tym ładnie je eksponował. Jednak jest na to sposób. A dokładniej są nim biustonosze damskie mocno zabudowane, mieszczące niemal całą pierś. Taki kształt miseczki sprawia, że biust jest krągły i idealnie ułożony, a nie spłaszczony. Warto pamiętać też o tym, by wybierać jedynie modele na szerokich ramiączkach, ponieważ zapewniają one skuteczną stabilizację. 

Przy piersiach szeroko rozstawionych najlepiej postawić na biustonosz, który lekko nam je uniesie i nieco do siebie przybliży. Taki efekt da między innymi balkonetka. Dobrym wyborem będzie także model push-up z odpowiednio rozmieszczonymi poduszkami. Taki model wspaniale sprawdzi się również, jeśli chcemy nieco powiększyć optycznie piersi. Posiadaczki małego biustu mogą nosić też bez problemu biustonosze miękkie i bez fiszbin, co wiąże się z jeszcze większą wygodą. 

Artykuł gościnny

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.