19 kwietnia 2024

Pergole tarasowe zyskują na popularności. Są znane od wielu lat, jednak w nowoczesnej odsłonie prezentują się wyjątkowo ciekawie. Dzięki nim można stworzyć efektowną przestrzeń przed domem lub sklepem. Można wykorzystać je również w kawiarniach, restauracjach i hotelach. Dowiedz się więcej o zaletach pergoli tarasowych.

1. Pergole aluminiowe — praktyczne zadaszenie tarasu

2. Pergola z rozsuwanym dachem — czy warto ją wybrać?

Zadaszenia tarasu można wykonać z wielu materiałów, jednak tylko część z nich jest naprawdę trwałych i estetycznych. Dotyczy to w szczególności pergoli, które tworzy się z aluminium. Pergole lamelowe i o innej konstrukcji z aluminium wytrzymują znacznie większe obciążenia i wpływ czynników atmosferycznych niż choćby niedrogie PCV. W przypadku pergoli aluminiowch można mówić o trwałości sięgającej ponad 10-15 lat, dlatego są rozwiązaniem na długi czas. Poznaj ich inne zalety.

Pergole aluminiowe — praktyczne zadaszenie tarasu

Pergole tarasowe są wyjątkowo funkcjonalne. Chronią taras przed nadmiarem słońca i zapobiegają moknięciu w trakcie przelotnego, letniego deszczu. Dzięki nim komplet wypoczynkowy i inne meble tarasowe dłużej zachowują estetykę i są mniej podatne na uszkodzenia. Pergola aluminiowa jest niepodatna na pęknięcia z powodu dużych wahań temperatury. Aluminium cechuje się odpornością na mróz, wiatr, śnieg i deszcz. Dzięki temu pergola z niego wykonana nie wymaga ciągłych napraw. Ponadto aluminium jest lekkie, dlatego pergola może stanąć na dowolnym podłożu.

Pergole skutecznie chronią przed deszczem nie tylko meble, ale i wolnostojące donice z kwiatami. Dzięki temu na tarasie mogą stanąć różne rośliny ozdobne, które są delikatne i mogą ulec zniszczeniu w trakcie ulewy. Taras pod zadaszeniem jest zatem zielony i bogaty w liczne rośliny, z których wcześniej trzeba było zrezygnować.

Pergola z rozsuwanym dachem — czy warto ją wybrać?

Pergole z rozsuwanym dachem i sterowaniem za pomocą pilota umożliwia dostosowanie stopnia zacienienia do aktualnych warunków pogodowych. Gdy pogoda dopisuje, użytkownik może odsłonić taras, natomiast gdy słońce jest zbyt silne — rozłożyć dach i ukryć się przed upałem. Podobnie można postąpić w przypadku deszczu. Materiał umieszczony na dachu jest przystosowany do wielokrotnego składania i rozkładania, dlatego pergola z rozsuwanym dachem jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki niej użytkownik ma możliwość przystosowania ochrony tarasowej do własnych potrzeb, by spędzić czas na świeżym powietrzu dokładnie tak, jak ma na to ochotę.