główne_BBRepublicsweterekReindeer

Trendy w zimowych dekoracjach

Każdy, kto na co dzień dba o wystrój swojego domu wie, że to dla niego duże wyzwanie. Dla wielu osób jest to jedyny czas, w którym przystrajają swoje okres zimowo-świąteczny mieszkanie. Stąd mamy na rynku ogromną ofertę i wybór ozdób. Nie każdy wie, że nawet w temacie zimowego strojenia domu panują pewne trendy. Jaka jest najciekawsza oferta w sezonie 2022-2023?

Gdzie szukać inspiracji?

Jeżeli nie jesteśmy wnikliwymi obserwatorami codziennej mody, ale chcielibyśmy mieć estetyczne i przyciągające wzrok dekoracje, warto sięgnąć np. do źródła wielu inspiracji, jakim jest serwis społecznościowy Pinterest. Możemy tam przejrzeć najnowsze wpisy ludzi i firm, zajmujących się dekoracjami wnętrz i szybko zorientować się, co zyskało najwięcej popularności. Kolejnym miejscem, w którym znajdziemy nowości w temacie świątecznych ozdób są portale lifestylowe i modowe. Są to zarówno wielkie międzynarodowe magazyny takie jak Vogue, ale także lokalne lub nowe platformy. Trzeba również wspomnieć o Instagramie, platformie, która kreuje swoich własnych influencerów. Również znane z innych form aktywności osoby korzystają z popularności serwisu, by promować swoje marki. U nich znajdziemy wszystko, co obowiązuje w danym sezonie.

Najważniejsze trendy

W obecnych czasach nie ma jednego panującego stylu. Dostępność materiałów i wiele źródeł inspiracji pozwala na współistnienie wielu różnych od siebie trendów.

– Naturalne ozdoby

W tym roku częściej wybierane były ozdoby w naturalnych kolorach: ziemia, piasek, kamień, leśna zieleń. Otaczanie się takimi przedmiotami daje nam poczucie spokoju, harmonii ze światem, ciepła i wewnętrznego bezpieczeństwa.

– DIY

Trend obowiązuje już od kilku lat, ale stale cieszy się wielkim zainteresowaniem. Własnoręczne tworzenie ozdób zawsze dawało dużą satysfakcję. Nieograniczone możliwości wykonania wianków, girland, świec zapachowych – w okresie zimowym bardzo łatwo jest znaleźć poradniki i wskazówki, dotyczące wykonania pięknych ozdób.

– Przytulność

Kocyki, świeczki, poduszki, lampki – to najważniejsze elementy wystroju niejednego domu. Jeśli mamy psa pod opieką, to kolejnym dodatkiem może być stylowe posłanie np. od BB Republic. W zimowym czasie otulamy się ciepłymi kolorami, światłem, przyjemnymi w dotyku fakturami, które mają nam zrekompensować długie i ciemne popołudnia.

– Romantyczne dodatki

Okres świąteczno-zimowy sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na nostalgiczny nastrój. Stąd w naszych domach pojawiają się falbany, plisy, cętki, kokardy. Całość utrzymana w łagodnych, miłych dla oka kolorach. Zaokrąglone kształty mają dodać łagodności i estetycznej energii.

Artykuł został stworzony ze wsparciem merytorycznym partnera BB Republic.

Artykuł gościnny

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.