14 kwietnia 2024

Zdrowie i rozwój dziecka jest tym, na czym zależy każdemu rodzicowi. Na szczęście obecnie jest wiele możliwości tego, jak można maluchowi pomóc rozwijać wszystkie zmysły i zdolności psychoruchowe. Jedną z takich możliwości są specjalne zabawki i narzędzia takie, jak tablica manipulacyjna, na której mogą być przyczepione najróżniejsze elementy. Czym jest tego rodzaju tablica? Na co zwrócić uwagę wybierając do niej elementy i gdzie te elementy można znaleźć?

1. Tablica sensoryczna dla dzieci – dlaczego warto stworzyć ją swojemu dziecku?

2. Elementy tablicy manipulacyjnej – co warto przyczepić do tablicy sensorycznej?

3. Na co zwrócić uwagę, przy wyborze elementów do tablicy manipulacyjnej?

4. Czas – od jakiego wieku warto dziecku sprawić tablicę manipulacyjną?

5. Gdzie znaleźć elementy do tablicy manipulacyjnej dla dzieci?

Tablica sensoryczna dla dzieci – dlaczego warto stworzyć ją swojemu dziecku?

Dlaczego warto stworzyć specjalną tablicę sensoryczną dla swojego dziecka? Wiele jest ku temu powodów. Tablica oddziałuje na zmysły dziecka – wzrok, dotyk, słuch a nawet powonienie. Ponadto maluch może się na jej przykładzie uczyć koordynacji ruchu oko-ręka, co na pewno przyda mu się w późniejszym życiu. Nie można także zapomnieć o tym, że w ten sposób można u dziecka wyrobić umiejętność logicznego myślenia oraz samodzielność i koncentrację.

Elementy tablicy manipulacyjnej – co warto przyczepić do tablicy sensorycznej?

Elementów, które można przyczepić do tablicy manipulacyjnej jest naprawdę bardzo wiele i są bardzo różnorodne – nic więc dziwnego, że wielu rodziców nie wie od czego zacząć. Prawda jest taka, że warto zapewnić dziecku jak największą różnorodność. Labirynty, koła zębate ze sklejki, puzzle, ozdobne litery sensoryczne czy drzwiczki i klepsydry to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Każdy rodzic z pewnością znajdzie coś dla swojego dziecka, które z zainteresowaniem będzie mogło używać tablicy manipulacyjnej. 

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze elementów do tablicy manipulacyjnej?

Na jakie elementy części do tablicy manipulacyjnej warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Na pewno ważny jest kolor – nie powinien być ani zbyt jaskrawy, ani zbyt mdły. Kolejną kwestią jest jakość wykonanych elementów, powinna być na wysokim poziomie, aby dziecko mogło bez przeszkód bawić się tym, na co ma ochotę. Istotne jest również to aby materiały, z których wykonane zostały zabawki były bezpieczne dla dziecka.

Czas – od jakiego wieku warto dziecku sprawić tablicę manipulacyjną?

Przeważnie producenci zabawek typu tablica manipulacyjna, polecają ten rodzaj produktu dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia. Niemniej jednak mnóstwo rodziców sprawia swoim pociechom tablicę manipulacyjną już wcześniej – zaraz po tym, jak maluch skończy pierwszy rok życia. W wielu rodzinach taka tablica pojawia się niemal obowiązkowo wtedy, gdy dziecko ma właśnie ukończyć pierwszy rok. Warto zatem samemu podjąć decyzję o tym, kiedy sprawić swojemu dziecku tablicę manipulacyjną do trenowania zmysłów i innych potrzebnych umiejętności. 

Gdzie znaleźć elementy do tablicy manipulacyjnej dla dzieci?

Najszerszy wybór możliwych elementów do tablicy manipulacyjnej dla swojego dziecka będziesz mieć przez internet. To właśnie tam znajdziesz najciekawsze elementy, które będą w stanie pomóc twojemu dziecku w rozwoju. Ciekawe części będą na ciebie czekały chociażby na stronie internetowej lovilo.pl. Utrzymane w pięknych, pastelowych kolorach, świetnie sprawdzą się w każdym pokoju dziecięcym.