a956b49ad81d0f072db3f6464d2d6fd1

Wycinka drzew metodą alpinistyczną – na czym polega i kiedy stosować

Wycinka i pielęgnacja drzew to bardzo ważne zadanie, które nie zawsze da się rozwiązać tradycyjnymi metodami z gruntu czy z podnośników. W wielu przypadkach wycinka drzew musi być przeprowadzona w bezpieczny i uważny sposób, a dzięki metodzie alpinistycznej jest to możliwe. W tym artykule dowiesz się, na czym polega, kiedy stosować oraz jakie zalety ma ten sposób wycinki drzew.

Wycinka drzew metodą alpinistyczną – na czym to polega?

Ta metoda polega na wykorzystaniu technik alpinistycznych podczas wycinki oraz pielęgnacji drzew bez użycia zbędnych ciężkich maszyn oraz podnośników. Osoby posiadające specjalne uprawnienia do wykonywania wszelkich prac wysokościowych oraz kursy dendrologiczne i arborystyczne. Do przycinania drzew potrzebne są przynajmniej 2 osoby: jedna z nich wspina się i wykonuje prace wysokościowe, druga zapewnia asekuracje i bezpieczeństwo z dołu.

Warto pamiętać, że usunięcie drzew może być bardzo niebezpiecznie, dlatego odpowiednie zabezpieczenie otoczenia i samych pracowników jest kluczowe do wykonania pracy w sposób poprawny. Wszystkie cięcia na wysokości są wykonywane z niezwykłą precyzją, ponieważ bezwładnie opadające gałęzie i konary mogą przypadkiem uderzyć w przechodniów lub poblisko zaparkowane samochody. Dlatego właśnie jest to bardzo odpowiedzialna praca, która za każdym razem musi być wykonana z ogromną precyzją.

Usługi alpinistyczne w dzisiejszych czasach są wykorzystywane do wielu czynności takich jak np. mycie okien biurowców lub apartamentowców. Wycinka drzew metodą alpinistyczną zapewnia całkowicie bezpieczne ścinanie sekcjami, to znaczy, że najpierw usuwane są konary, a następnie pień. To również sezonowe przycinanie gałęzi oraz prześwietlanie koron czy usuwanie starych, suchych konarów. Wycinka drzew Bydgoszcz zapewnia profesjonalne usługi z wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, która poradzi sobie nawet z usunięciem ciężko dostępnych drzew.

Wycinka drzew – Bydgoszcz i województwo kujawsko-pomorskie

Wycinka drzew i krzewów to zadanie dla prawdziwych profesjonalistów, dlatego, jeśli szukasz ludzi z pasją, którzy kochają swoją pracę, a do tego mieszkasz na terenie Bydgoszczy firma Arborka to zdecydowanie najlepszy wybór. Zapewniamy profesjonalną wycinkę drzew oraz fachowe doradztwo dotyczące pielęgnacji drzew owocowych, jak i ozdobnych.

Nie zależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną lub przedstawicielem firmy, czy spółdzielni, z chęcią podejmiemy z tobą współpracę! Co więcej, uwielbiamy wyzwania, dlatego, jeśli sądzisz, że Twój przypadek jest szczególnie trudny w wykonianiu – skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w rozwiązaniu problemu. Mamy wieloletnie doświadczenie z drzewami w Bydgoszczy i okolicach, dlatego nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Wycinki drzew i nie tylko

Użycie ciężkich maszyn często może spowodować uszkodzenie korzeni, siedlisk różnych zwierząt w obrębie drzewa oraz całkowite lub częściowe zniszczenie ekosystemu, który potem bardzo ciężko odbudować. Usunięcie drzew w wąskich uliczkach miasta okazuje się jeszcze trudniejsze, ponieważ trzeba szczególnie uważać na przechodniów oraz duży ruch uliczny. W tej sytuacji o wiele lepiej sprawdzi się alpinista, który potrzebuje znacznie mniej miejsca niż podnośniki.

Nasza firma oferuje nie tylko wycinanie drzew oraz ich pielęgnacje. Możesz zgłosić się do nas ze wszelkimi zadaniami związanymi ze wspinaczką. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wykonywaliśmy już takie zlecenia jak np. zdejmowanie kotów z drzew, drony czy inne zabawki latające, a także montowaliśmy budki i karmniki dla ptaków, nietoperzy i owadów.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.