20230113215647_pexels-photo-276514.jpeg

Płytki z cegły do kuchni

Nowoczesne mieszkania szukają nowych i oryginalnych pomysłów na wykończenie wnętrz. Jakże inaczej możnaby nazwać pomysł wybrania do kuchni… cegieł jako dekoracji. Wbrew wszelkim pozorom jest to bardzo gustowny element dekoracyjny, idealny wręcz do nietuzinkowej kuchni. Co jeszcze warto wiedzieć o płytkach z cegły? Sprawdźmy.

Płyty z cegły

Płyty z cegły, często rozbiórkowej, czyli pozyskanej z rozebrania często bardzo wiekowej ściany z cegieł, to niebywale pożądany materiał aranżacyjny i designerski. Bowiem bardzo nietypowy. Zdecydowanie płyty z cegły to must have mieszkań w stylu loft, rustykalnym czy industrialnym, bowiem doskonale wpasowuje się w ich klimat. Ale czy tylko pasuje do takich pomieszczeń? Absolutnie nie! Nawet te wybudowane i urządzone w stylu nowoczesnym, mogą uzyskać ciekawy look i atmosferę dzięki takowym płytkom z cegieł. Doskonale łączą się one np. z przeciwieństwem w postaci drewna, metalu czy betonu architektonicznego. Najlepiej jest kupić ręcznie czyszczoną cegłę, idealnie obrobioną. Cegły na płytki np. do kuchni, są oczyszczane pod wysokim ciśnieniem i suszone w specjalnych suszarniach, aby jak najlepiej pasowały do naszych wnętrz i były odporne na zniszczenia.

Montaż płytek z cegieł

Montaż odbywa się poprzez przyklejanie wysokiej jakości klejem płytek w kierunku od góry do dołu ściany. Musi to być klej o strukturze żelowej oraz właściwościach bardzo elastycznych. Płytki nie są naklejane bezpośrednio obok siebie, zawsze bowiem zostaje kilka milimetrów przerwy. Jest ona wypełniana fugą z idealnym uziarnieniem i o odpowiedniej strukturze, aby całość wyglądała wielce estetycznie i sprawiała autentyczny efekt. Grunt pod płytki powinien być dobrze zabezpieczony, żeby płytki się na nim trzymały i zachowały swe właściwości. Najlepiej zatem kupić dedykowaną danemu rodzajowi płytek ceglanych chemię budowlaną, dostępnych wraz z projektami kuchni, na https://e-ceglanafantazja.pl/.

Zastosowanie płyt z cegieł

Płytki ceglane wydobywane spod tynku mają jedno główne zadanie: nadać charakteru, zatem pełnią funkcję estetyczną. Są bardzo zaskakującą i pomysłową dekoracją do każdej kuchni czy innego pomieszczenia w domu. Kto bowiem stwierdził, że płytek z cegły nie możemy mieć w łazience czy salonie? Płytki z cegieł znajdą zastosowanie w każdym domu, stylu i pokoju. Jeżeli zaś chodzi o serce domu: kuchnię, wybranie do niej płytek z cegieł, to bardzo klimatyczny wybór, który wniesie nieco surowości do naszej kuchni. Oprócz tego przełamie panujący w niej styl z wielką gracją i w niewymuszony sposób, dzięki czemu każdy gość zachwyci się tym pomieszczeniem.

Jak widzimy, płytki z cegły to doskonały wybór do każdego mieszkania. Wszystko zależy od naszego gustu. Jeżeli zastanawiamy się, czy taki zakup będzie dobry do naszego lokum, zapytajmy o doradztwo speców. Możemy też poprosić o projekt, bowiem cegły można układać w kreatywne wzory i nietypowe konstrukcje, które dodadzą wdzięku naszej kuchni. Zwłaszcza takiej w stylu rustykalnym lub dla kontrastu: nowoczesnym i klasycznym. Możemy poszukać inspiracji w Internecie lub na stronach projektantów czy zapytać w firmie zajmującej się tego typu materiałem budowlanym. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie dla naszego domu, które będzie nam idealnie służyć przez lata użytkowania takiej wyjątkowej kuchni z iście niebanalnym wykończeniem ścian. Tak naprawdę wzorów i kolorów płytek jest cały ogrom, zatem poszukajmy takich, które spełnią nasze wyobrażenie oraz będą nam się podobać i nas oczarują klasą, gustem.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.