20230116081032_g84076473c8663967d3d25f03297b3ed3f0ce1c4c2bd5747062ff2a693c4721d4153b9ecf39cf50a1040807720a6f4a9acc566885f4fd046026ecb3e7126fda84_640.jpg

Ranking kont osobistych – sprawdź, zanim pójdziesz do banku

Konto osobiste posiada już właściwie każdy z nas. Wymaga od nas tego prawo — aby otrzymywać pensję, emeryturę, rentę, potrzebujemy konta bankowego, na które właściwe instytucje przelewać będą mogły pieniądze. Konta osobiste mają jednak różne warunki. Dotyczą one przede wszystkim opłat za różnego rodzaju usługi…

Konto bankowe — do czego ci służy konto osobiste?

Wybierając konto osobiste, warto z pewnością zastanowić się, czym ono ma dla ciebie być. Czy istotne będzie przede wszystkim to, ile kosztować będzie prowadzenie konta, czy dostęp do karty debetowej, opłata za wypłaty z bankomatów lub w oddziale banku. Najlepsze konta osobiste to oczywiście te, które większość tego typu usług oferują za darmo, natomiast w obecnej sytuacji gospodarczej niestety zdarza się tak rzadko. Bezpłatne są raczej wybrane usługi albo też musisz spełnić określone warunki, które sprawią, że korzystanie z konta osobistego będzie kosztować mniej. Konta bankowe rzadko kiedy już dzisiaj są w pełni bezpłatne. Czasami jeszcze zdarza się, że tego typu rozwiązanie dedykowane jest dla kont młodzieżowych. Warto zobaczyć, jak układa się to w rankingu kont osobistych, który może być dla ciebie cenną podpowiedzią, jak wybrać opłacalne rozwiązanie: cleverprofit.pl/ranking-kont-osobistych/

Wypłaty z bankomatów, przelewy internetowe, konto walutowe

  • Z konta osobistego często korzystamy kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Szczególnie dzieje się tak w przypadku osób, które korzystają z bankowości mobilnej, dokonują płatności kartą, a często za jej pomocą telefonem czy smartwatchem. Istotne z ich punktu widzenia będą więc opłaty za transakcje mobilne, płatność za kartę płatniczą/debetową.
  • Niektórych interesować może także karta kredytowa, warunki jej przyznania do danego konta oraz koszty związane z tą usługą. 
  • Dla starszych osób lub też tych ceniących sobie transakcje gotówkowe, istotne będą z kolei koszty wypłaty środków z bankomatów. Tego typu usługi coraz częściej wiążą się z opłatami, a do tego możliwość jednorazowego wyjęcia większej sumy pieniędzy z bankomatu często jest utrudniona. Wielu klientów banków zwraca na to coraz częściej uwagę. 
  • W końcu ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając konto bankowe, jest kwestia kosztów związana z przelewami internetowymi. Jeszcze do niedawna w większości banków były one bezpłatne, natomiast ta sytuacja ulega zmianie. Jeśli często tego typu transakcji dokonujesz, zwróć uwagę na koszty, jakie generować będzie w tym przypadku konto osobiste. 

W twoim osobistym rankingu konta bankowego znaczenie może mieć także, czy dostępne dla ciebie będzie konto oszczędnościowe połączone z osobistym w jedno. Niektórym potrzebne będzie konto walutowe i jego koszty. Zawsze w odniesieniu do konta warto myśleć o konkretnych rozwiązaniach, które dla ciebie mają znaczenie. Darmowe konto osobiste to coraz częściej iluzja, natomiast tylko od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na droższy lub tańszy rachunek osobisty. 

Ranking kont osobistych — pomoc w decyzji

Z pomocą w podjęciu decyzji z pewnością mogą przyjść rankingi kont osobistych, które zestawiają najważniejsze koszty związane z prowadzeniem rachunku. W tworzeniu rankingów tego typu bierze się najczęściej pod uwagę kwestię prowizji za prowadzenie konta, opłat związanych z płatnościami internetowymi, kartą płatnością i płatnościami mobilnymi, a także koszty wypłat z bankomatów. Już tak skonstruowane zestawienie pozwala ci wyłonić kilka najbardziej interesujących kont, które porównać możesz, uwzględniając swoje konkretne oczekiwania. 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.