Łuki bloczkowe PSE do zadań specjalnych

Łuki bloczkowe PSE do zadań specjalnych

Łucznictwo to sport, który ma swoją stałą rzeszę wielbicieli. Interesują się nim myśliwi, wielbiciele historii, survivalowcy, sportowcy czy osoby, które całkiem przepadkiem trafiły na tę dyscyplinę. Każdy łucznik potrzebuje sprzętu, takiego, który sprosta wymogom technicznym i użytkowym. Ale który jest najlepszy i dlaczego są to łuki PSE?

Łuk bloczkowy, a klasyczny

Zanim zagłębisz się w świat łuków bloczkowych należy rozważyć, czym w zasadzie one są i czym różnią się od ich tradycyjnych odpowiedników. Klasyczne łuki cechują się prostą konstrukcją. W podstawowej wersji to trzy elementy: majdan, przymocowane do niego ramiona i cięciwa. W tej niewiele zmieniającej się wersji znany jest od starożytności. 

Po co zatem potrzebne są bloczki? Naciągnięcie klasycznego łuku wymaga sporego nakładu siły. Zwłaszcza w stanie największego naciągu, czyli momencie celowania. Utrzymanie cięciwy przez kilka sekund i skupienie wzroku na celu wymaga nie lada umiejętności. Dlatego, między innymi w łukach PSE, zastosowano współczesną technologię do ułatwienia tego procesu. Bloczki i ich kable pozwalają napiąć łuk o tej samej mocy używając do tego znacznie mniej siły. Dzięki temu łucznictwo stało się sportem niemal dla każdego.

Zalety łuków PSE dla początkujących i profesjonalistów

Zastosowanie bloczków, które znacznie ułatwiają strzelanie, jest doskonałym rozwiązaniem dla początkujących strzelców. Idealnie sprawdzą się podczas nauki strzelania, pozwolą skupić się na dopracowaniu techniki i umiejętności celowniczych. Dzięki temu nie zniechęcisz się na początku swojej drogi i zyskasz możliwość czerpania pełni radości, jaką niesie ze sobą łucznictwo.

Jeżeli jesteś zaawansowanym strzelcem z pewnością docenisz fakt, że łuki PSE zostały wyprodukowane z najwyższa starannością. To kultowa marka na rynku, która swoją pozycję zbudowała na doskonałej jakości technicznej, precyzji wykonania i kapitalnych parametrach oferowanego sprzętu. Wytrawni łucznicy doceniają lekkość i ergonomiczność konstrukcji, która przekłada się na wygodę używania i celność.

Swoją ugruntowana pozycję  łuki PSE zawdzięczają nie tylko kapitalnej jakości, ale też wyjątkowo przystępnej cenie. Dlatego sięgają po nie zarówno początkujący, jak i zaawansowani łucznicy. Zatem niezależnie, czy szukasz sprzętu do rozpoczęcia przygody z tym fascynującym sportem, czy masz już za sobą pierwsze doświadczenia i chcesz wymienić swój łuk na lepszy, na twoje poszukiwania jest jedna odpowiedź. Sprawdź ofertę i dostosuj łuk do swoich indywidualnych potrzeb.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.